Fotbalový tým AFK Ostřešany totiž vyhrál III. třídu Holicko a po devíti letech se vrací do okresního přeboru. Uplynulá sezona byla pro ostřešanský fotbal mimořádně úspěšná. O tom dobře ví prezident klubu František Horák.

„Ano, oslavili jsme tři první místa. Vedle A týmu mužů vybojoval náš dorost první místo v okresním přeboru a v nastávající sezoně bude hrát krajskou I. A třídu. V kategorii starších žáků jsme rovněž slavili prvenství. Takže minulá sezoná byla pro náš klub opravdu úspěšná. V únoru se nám vyměnil výbor klubu a rád touto cestou poděkoval minulému vedení, neboť vlastně nastartovalo tolik úspěšnou sezonu,“ sdělil František Horák. Novinkou v klubu je založení přípravky žáků do 8 a 10 let.

Účast prvního mužstva v okresním přeboru je velkou výzvou. O postup se již v minulosti několikrát pokoušelo, ale marně. V kádru prvního mužstva skončily letité opory. Oldřich Drábek a Radek Jinoch uvolňují místo mladším. Novými tvářemi jsou Jakub Hála z MFK Pardubice a Jakub Sivák z Titanicu Srch.

V jednání je ještě příchod Jankovského z AFK SKP Pardubice. „Naší ambicí je umístění uprostřed tabulky, spíše v její horní polovině,“ sděluje František Horák, který je zároveň trenérem mužstva. „Počítali jsme i s dorostencem Petrem Hodásem, ale ten hostuje v Živanicích,“ řekl Horák a dodává:

„Petr Hodás je velkým talentem, ještě by mohl hrát za dorost…“ V Ostřešanech přes léto věnovali pozornost travnaté ploše, nový kabát dostává tribuna. Prvním soupeřem bude již tuto neděli Slavoj Choltice. Bude to toužebně očekáváná premiéra.