Zavedení elektronického informačního systému (EIS), do kterého se ihned po zápase házejí fakta, s sebou přináší také negativní jevy. Někteří zástupci klubů si novinku vyložili tak, že už nemusejí hlásit podrobnosti ze zápasů redakci. Novináři si to prý mají zjistit sami. Dokonce se objevil hlas, který se odvolával na formulaci: Pro oddíly v kraji platí čl. 19 rozlosování mistrovských soutěží, Hlášení utkání Rozlosování mistrovských soutěží uvedené v EIS považuje STK PKFS za hlášení mistrovských utkání…

„Ano, to je standardní článek Rozpisu soutěží. Neznamená to však hlášení výsledků sdělovacím prostředkům, ale hlášení ve smyslu oznámení pro kluby o rozlosování daných soutěží," vyvádí dotyčného z omylu Radek Halva, žurnalista, který se angažuje ve fotbalovém hnutí.

Odkazování na elektronickou komunikaci by se dalo ještě pochopit u sobotních duelů. To je na jejich zpracování více času. V neděli už není prakticky žádný. Ještě horší je zjištění, že v zápisech nejsou kolikrát uváděny posty hráčů! Nešvar, se kterým novinářská obec bojuje iks let. Někteří funkcionáři její námitky ignorovali a tvrdošíjně hlásili sestavu podle čísel. A když hráč s dvojkou nastoupil v útoku, byli za hlupáky všichni. S nadsázkou se dá říci: Ještě, že brankáři nosí na dresu zpravidla jedničku a ne vyšší číslo než ostatní…

Ale k příjemnějším věcem. Druhé jarní dějství nabídlo dva magnety. V souboji loňských účastníků divize se střetly Česká Třebová a pardubické béčko. To využilo volného termínu prvního týmu ve FNL. Posílilo se a svého soka přejelo 4:0 na jeho půdě.
Druhý hit měl nečekané obsazení. Postupující z I. A třídy se totiž před víkendovým zápasem mohli pochlubit plným ziskem z úvodního dějství. Ve Slatiňanech se ale body nakonec dělily (2:2), když Přelouče finišovala jako jamajský sprintér Bolt.

Překvapením kola je svitavská loupež (3:1) v chrudimském chrámu u Vodojemu, kde se jen tak nerozdává.
Hodně za očekáváním zůstávají Holice. Po bídném výkonu mohly být rádi za remízu 1:1 s Poličkou.

Moravany si po prohře s chrudimskou rezervou spravily chuť v Třemošnici, kde po obratu zvítězily 2:1.

Ještě větší veletoč se podařil Moravské Třebové (3:2), která ztrácela s letohradskou juniorkou už dva góly.

Radost svým divákům udělala Choceň, která v derby přetlačila Lanškroun 3:1.

Spokojenými učinilo fanoušky i Hlinsko. Ke třem bodům stačila jediná trefa.

POTLESK
• Pardubická krása. Béčko předvádělo v České Třebové druholigový fotbal. Bodejť by ne, vždyť se posílilo o hráče z FNL. Především Adam Fousek si dělal na hřišti, co chtěl.
• Rychle na nohy! Moravany v Třemošnici i Moravská Třebová proti Letohradu odpověděly za minutu na obdržený gól.
• „Státní svátek" Svitavy zvítězily v Chrudimi. Naposledy tam loupil Lanškroun 28.9. 2014 a před tím Česká Třebová 8.5. 2014.

PÍSKOT
• Červená karta. FAČR ji dostává za to, že vedení nekonzultovalo všechny revoluční kroky s těmi, kterých se to hlavně týká.
• To je síla… Elektronický informační systém je nepřehledný. Zkuste si vyhledat náš krajský přebor bez zadání organizační jednotky či názvu Tlapnet.
• Ignorace! Zástupci některých klubů, nejsou schopni uvést v zápisu jednotlivé posty hráčů.