Nedělní oběd na Tesle? Lanškrounská sekaná!

Pardubicko - Krajský přebor: Béčko se „nabušilo" a přejelo nenáviděného soka. Z kvarteta uspěly ještě Holice, naopak Přelouč a Moravany o víkendu bodově ostrouhaly.

26.4.2016

Specialista na Slatiňany… Holice podruhé v sezoně vyzrály na jednoho ze žhavých postupových kandidátů. Stejně jako na podzim je udolaly jedinou brankou. Místo Tomáše Velinského je tentokrát spálil jeho jmenovec Kopřiva.

PŘELOUČ – CHRUDIM B 0:2
Václav Sůra, trenér Přelouče: „Dorazil k nám jeden z nejlepších celků v kraji. Od začátku se hrál vyrovnaný zápas. Chrudim měla více míč na svých kopačkách, náš tým se pokoušel o rychlé brejky. První branka v naší síti byla hodně nešťastná. Tečovaná střela se totiž odrazila k osamocenému Kroutilovi, který trefil odkrytou část naší svatyně. Na konci první půlhodiny hostující gólman zlikvidoval pokus Kochovi. No a pak nás postihla jarní bolest, kdy jsme po pohledné kombinaci inkasovali těsně před odchodem do kabin. Ve druhé půli jsme soupeře zaskočili aktivní hrou, bohužel bez konečného efektu. Největší šanci zdramatizovat duel měl Koch, který šel sám na prázdnou bránu, jenže mířil do boční sítě. Potom už si to hosté pohlídali. Kluci si ovšem zaslouží pochvalu za to, že dřeli po celých devadesát minut."

SLATIŇANY – HOLICE 0:1
Václav Velinský, trenér Holic: „Ve Slatiňanech jsme odehráli výborné utkání. Hráči do puntíku splnili taktické pokyny. A když k nim přidali fotbalové myšlení, bylo se na co koukat. Snad tomu jen chybělo proměnit jednu z několika brejkových příležitostí. Vyhráli jsme ale naprosto zaslouženě a klukům tentokrát patří velká pochvala. Jen tak dál…"

PCE B – LANŠKROUN 8:0
František Kovárník, trenér Pardubic B: „Na hřišti existovalo pouze naše mužstvo. Soupeř neměl vůbec nárok nás nějak potrápit, protože jsme na něj nastoupili velmi aktivně. A již v desáté minutě vedli 2:0. V nastoupeném tempu jsme pokračovali celý zápas a hosté mohou být ještě rádi za osm gólů. Kromě několika ostrých zákroků a neustálých diskuzí s rozhodčími totiž nic nepředvedli. Musím pochválit celý náš kolektiv, protože jsme chtěli hrát aktivně až do konce. I za rozhodnutého stavu naložit soupeři, co se do něj vešlo. Vynikli Fousek, Prokopec, Kayamba a Klátil."

SVITAVY – MORAVANY 6:2
Miroslav Kaluža, trenér Moravany: „Po chybách v počátku utkání jsme obdrželi dvě zbytečné branky. Na ně jsme ještě do poločasu zareagovali vyrovnáním. První bod, který zřejmě rozhodl o naší prohře bylo chybné udělení žluté karty našemu hráči, který naprosto čistě odebral míč soupeři. Ta druhá už byla správná a po ní následovala červená. Ve druhé půli jsme dokázali eliminovat tlak domácích hráčů a tak musel přijít druhý chybný bod. Asistent číslo dva svým pasivním pohybem nepozřel, že si domácí hráč vyběhl z ofsajdu pro míč. Poslal ho na nabíhajícího spoluhráče, který vstřelil, myslím, důležitou branku. Na toto ještě mohl odpovědět Knotek, ale ze dvou metrů netrefil odkrytou bránu. Poté již dominovaly Svitavy, které po chybách v obranné řadě přidaly ještě tři branky. Hráče chválím za snahu poprat se o výsledek, ale zároveň je kárám za špatné řešení v obranné činnosti. Tam nám chyběl důraz."

26.4.2016 VSTUP DO DISKUSE

Muž stál uprostřed rušné silnice

Co je podle obyvatel Pardubic největším problémem v dopravě? Odpovídat budou Pardubičtí.

Tazatelé zkoumají dopravu. Navštíví tisícovku pardubických domácností

Výhru pardubické rezervy ukoval Kovář

Pardubice - Dvě nejtěsnější, ale tříbodová vítězství si připsaly oba týmy z regionu v 11. kole fotbalové Divize C.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Vítěz voleb: Post ministra bych neodmítl

Pardubický kraj – Vítězné hnutí ANO, které vyluxovalo voliče většině českých stran, bujaře slaví. V Pardubickém kraji, jenž má ve sněmovně deset mandátů, získalo hned čtyři z nich.

Poražený voleb: Na Titanicu se stále hraje a zpívá

Pardubický kraj – K potápějícímu Titanicu přirovnal ČSSD včera, den po volbách, její pardubický hejtman Martin Netolický. Není se čemu divit. Jinak než debakl jednociferný volební výsledek sociálních demokratů, před čtyřmi lety vítězné a hlavní vládní strany, nazvat nelze. Svůj mandát obhájil ve víkendových volbách jen její zdejší lídr Jan Chvojka.