Sobota 10.15: FK Pardubice (2. místo, 59 bodů, skóre 66:30) FC Slovan Liberec B (15. místo, 35 bodů, skóre 42:63). Na podzim: 0:1.

S trochou nadsázky se dá říci, že pro domácí mužstvo je to pocta. Vždyť zítra hostí klub, který se po této sezoně může honosit označením: nejlepší v České republice.

„Ale jo. Jenže hráči libereckého áčka už mají dovolenou. Tím pádem rezerva dohrává soutěž s mladými kluky. Stačí si prozkoumat sestavu z posledního utkání. Byla hodně omlazená a v sobotu neočekávám nějakou změnu," podotkl pardubický trenér Martin Svědík.

Liberecká záloha se pohybuje na hraně sestupu. Přestože béčka budou mít samostatnou soutěž, žádný z týmů nechce skončit na sestupových příčkách.

„Ano. A proto si myslím, že soupeř nepřijede podat odevzdaný výkon. Zase ale bude záležet jen na nás. Doufám, že potvrdíme zlepšenou formu," přeje si pardubický lodivod.

Zítra dopoledne dojde ke střetu nejlepšího útoku v celé soutěži s nejhorší obranou. Pardubice stačily za třicet kol nastřílet svým protivníkům šedesát šest branek. A Liberec jich třiašedesát inkasoval.

„Na mladé mužstvo platí, když se na něj přitlačí. Dostupují se hráči. Oni pak pod tlakem chybují. Pokud se do toho přidá ještě fotbalovost, mají nezkušení kluci problémy. Hrajeme na širokém domácím hřišti, musíme využít křídelních prostorů. Máme v plánu pokračovat v naší kombinační hře. Předvádět akce na jeden, na dva doteky a být produktivní v koncovce," slibuje Martin Svědík.

Pokud si jeho slova přečtou v opačném táboře, aby raději ani do Pardubic nejezdili. Hostitelé nemohou být v ideálnější situaci.V posledních dvou zápasech počastovali soupeře „bůrem". Doma mají průměr vstřelených branek přes tři na zápas. Navíc Severočeši, kam přijedou, tam prohrávají a hlavně inkasují.

„Tím se nesmíme nechat ukolébat. Opakuji, Liberec k nám nedorazí v roli obětního beránka. Nesmíme ho v sebemenším podcenit nebo v průběhu zápasu nějak polevit. Týmy v ČFL jsou tak vyrovnané, že by se nám to nemuselo vyplatit. Když podáme optimální výkon, tak věřím, že utkání zvládneme.

Do konce třetiligové soutěže zbývají čtyři kola. Pardubice mají na druhém místě čtyřbodový náskok na třetí Kunice. A lepší vzájemný zápas. Kromě libereckého béčka přivítají Roudnici, jedou do České Lípy a na Kladno.

„Do poslední fáze sezony jdeme s jasným cílem uhájit druhou příčku. Teď je ale před námi Liberec B a na ostatní je ještě čas. Každopádně správný poznatek je ten, že by byla velká škoda tento náskok prohospodařit," tuší Svědík.