Odhalení! Nejlepší kanonýr pardubického FK místo kloudného absolvování zimní přípravy chodil fasovat do muničního skladu… A že v úvodu jara nenastupoval v základu? To je prosté vysvětlení. DAVID PETRUS měl tak obtěžkané kapsy střelivem, že by nezvládl celý zápas. Proti Písku šel na plac ve druhé půli a jeho „včeličky“ zabzučely jako jediné. Odčerpal tedy dva náboje, v Mladé Boleslavi už byl v základu a do soupeře „zavrtal“ hned tři projektily. Díky nim zvítězily Pardubice 3:1 a do jarní sbírky přidaly čtvrtý skalp ze čtyřech možných. Elitní střelec týmu za tři poločasy výrazně rozšířil svoji bilanci.

Davide, v prvních třech zápasech jarní části jste nastoupil na trávník až ve druhé půli. Jak jste tuto situaci nesl?
 Nějak těžce jsem to nenesl (mávne rukou). Neměl jsem zkraje jara bůhvíjakou formu. Jiným klukům se dařilo více. První zápas se vyhrál jasným způsobem, takže jsem počítal, že i ten další začnu z lavičky.

Jaké bylo vysvětlení, že střelec podobného formátu pouze zahřívá lavičku?
 Moc se mi nepovedla zimní příprava. Potýkal jsem se  s nějakými  zdravotní problémy. Navíc kluci fakt hráli dobře, měli lepší fazonu. Ale jestli ze mě chcete vytáhnout, že jsem byl otrávený. Tak to ne. Fotbal se hraje v konkurenčním prostředí. Zkrátka ukřivděný jsem se necítil.

Tak jinak. Před zahájením jarní části váš trenér Martin Svědík prozradil, že se moc neumíte starat o své zdraví. Jak se tomu má rozumět?
 (zamyslí se) Po pravdě řečeno, to jsem také moc nepochopil. Nevím, jak to trenér myslel (krčí rameny). Podle mého nedělám nic proto, abych byl nemocný. Vím, že jsem náchylnější na nemoci, ale snažím se jim zabraňovat.

Proti Písku jste nastoupil na druhý poločas a zápas rozhodl dvěma góly. Vrátil vás tento počin do základní sestavy?
 Také to k tomu přispělo. Útočník má přece dávat góly. Ale jestli mě to natrvalo vrátilo do základní sestavy, to bude záležet na trenérovi (úsměv). Pokud se mi bude dařit a budu střílet góly, tak asi budu hrát pravidelně. V opačném případě se může stát, že nastoupí někdo jiný.  
Ve větrném utkání na půdě rezervy Mladé Boleslavi jste zatížil konto soupeře dokonce třemi brankami. Poprvé jste hrál na jaře od první minuty. Chtěl jste všem ukázat, že je to ten starý David Petrus?
 Já si ale nemyslím, že bych byl jiný Petrus. Prostě se mi nevedlo v zimní přípravě. Teď se to zlepšilo, tak nezbývá jen doufat, že to vydrží co nejdéle. Jinak motivaci mám před každým zápasem stejnou. Dát co nejvíce gólů (rozesměje se).

Z vašich tří mladoboleslavských tref se zastavme u té druhé. Brankáři jste vystihl kličku a gólem do šatny poslal svůj tým do vedení. Můžete přiblížit, jak jste Knoblocha přelstil?
 On, už to jednou před tím zkoušel. Ani ten první pokus mu nevyšel ideálně. Neměl jsem daleko k tomu, abych mu kličku vystihl. Když jsem na něj běžel před koncem poločasu, trochu jsem počítal, co bude dělat (spiklenecky mrkne). Zase situaci podcenil. 

Váš tým se jarem řítí jako nezastavitelný stroj. Ze čtyřech zápasů jste získali plný počet bodů. Jak hodnotíte vstup do druhé poloviny soutěže?
 Máme dvanáct bodů, takže absolutní spokojenost. Ale co je nejdůležitější, že vyhráváme venku. Je to zatím super, ovšem čeká nás ještě daleká cesta. Teď máme před sebou tři domácí zápasy, včetně toho s vedoucím  týmem. Pokud je zvládneme, můžeme se bavit o nějaké senzační jízdě. A upřímně. Ještě bychom rádi Chrudim prohnali (smích).