Hotovo, vyřízeno. Další meta je zdolána. Pardubice poprvé dokázaly na svém hřišti porazit Opavu. „Docela se nám dařilo u nich, dávali jsme jim tam příděly. Jsme moc rádi, že konečně nám to vyšlo i tady," radoval se z výhry 2:1 obránce VOJTĚCH KAKRDA, který měl velký podíl na rozhodující trefě, když na zadní tyči vracel před branku Kimův centr. Opava jeho týmu ale hlavně po přestávce slušně zatápěla.

Věřil jste, když Opava srovnala na 1:1 a dobrých 20 minut vás mačkala, že body zůstanou doma?
Věřil jsem, že i po vyrovnání dáme další gól my. Adam Fousek šel sám na bránu, byla škoda, že se netrefil, mohli jsme vést 2:0 a byl by větší klid. Ale takové vítězství je možná cennější, když jsme se dokázali vypořádat s jejich vyrovnáním.

Navíc Pardubice ukázaly, že vaše hra nestojí jenom na Jeřábkovi. Oba góly jste vstřelili po dobrých nábězích a centrech z křídel. Další plusové body?

Určitě, když se vám povedou míče jako při prvním gólu, obraně se tohle špatně chytá. Adam Fousek takové balóny dával i v minulých zápasech, jen tam Kim prostor nezavíral. Teď si vzal rady k srdci (usměje se).

Kim konečně dokázal, co v něm je. Nepřekvapil i vás?

Minulý zápas mu moc nesedl, teď na něm bylo vidět, jak to chce zlomit. Makal dopředu i dozadu, s tím měl dřív trochu problémy.

Cítíte, že pomalu do sebe začíná dostávat herní disciplínu?

Myslím si to. Nechá si říct, že fotbal není jen o tom, kolik protihráčů obejde, ale je potřeba nám pomoci i vzadu, teď tohle už většinou chápe.

Před druhým gólem jste právě Kimův centr vracel zpátky před branku, kde Petráň napálil břevno a Fousek míč dorazil do sítě. Cíleně jste hledal Petráně?
Věděl jsem o něm, vím, že 90% soubojů vyhrává. Mohl dávat gól už on, ale asi mu šel míč moc dozadu, Áda trefil dorážku skvěle. Byli jsme ve vápně v hojném počtu a vyplatilo se.

Petráň trefil na podzim snad počtvrté tyč. Není tohle už prokletí?
(usměje se) Má slušnou smůlu. Jeho góly bychom potřebovali, ale on zase odvede ohromnou práci. Začne mu to tam padat.

Nepřišla vám Opava až příliš nervózní? Zdeněk Pospěch neustále házel rukama, spoluhráčům nadával…
Pro nás to bylo jedině dobře. Oni se nepovzbudili, to byl jejich problém. Nevím, čím to bylo. Jemu se asi nelíbila jejich hra v první půlce, tam jsme byli silnější na míči.