V prvním poločase úvodního semifinálového zápasu se Chrudim dostala do vedení ve dvanácté minutě, když chytré Koudelkovy přihrávky využil David Drozd. „Do utkání jsme vstoupili dobře, měli jsme spoustu šancí, ale po vstřeleném gólu jsme zpomalili naše tempo, Teplice vyrostly a samy si vytvořily řadu brankových příležitostí,“ přiznal Felipe Conde.

Po pauze se Teplickým podařilo umazat těsnou ztrátu zásluhou Adriana, tři minuty před koncem však vrátil Chrudimi vedení druhým gólem v zápase David Drozd!

Teplice ihned přistoupily ke hře bez brankáře, v závěrečném tlaku si vyrovnání neuhrály. Chrudim v prvním semifinále zvítězila 2:1 a uzmula tak pro sebe první ze tří semifinálových bodů! „Ve druhém poločase byl duel vyrovnaný, ale myslím si, že v posledních deseti minutách jsme měli navrch a vyhrát jsme si zasloužili. Pro diváky to musel být hezký zápas se spoustou emocí, jsem spokojený,“ zhodnotil duel brazilský trenér Felipe Conde, který si poprvé během jeho pětiletého působení na chrudimské lavičce odnesl ve statistikách žlutou kartu za protesty.

Odveta třaskavé semifinálové série mezi Chrudimí a Teplicemi se hraje již v sobotu od 19 hodin v chomutovské hale.

Fakta:
FK Chrudim – Svarog Teplice 2:1 (1:0).
Branky a nahrávky: 12. D. Drozd (Koudelka), 37. D. Drozd (Everton) – 29. Adriano (Alemao). Rozhodčí: Čep, Gasnárek – Vaněk. ŽK: 2:1 (Conde (trenér), Koudelka – Adriano). Hráno bez diváků.
Chrudim: Rennan (Javorski) – Yuri, Everton, Mužík, Mareš, Kubát, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Balog, Slováček.
Teplice: Hůla (Marek) – Tato, Šebek, Baran, Žolcer, Deco, Adriano, Joao Salla, Guti, Alemao, Claudio, Rodrigo Taverna, Gansukh.
Stav série: 1:0. Druhý zápas série se hraje v sobotu 8.5.2021 v Chomutově.