Přeloučsko vládne. Po prvních dvou kolech nejvyšší okresní soutěže se na čele usadilo trio z jedné oblasti našeho regionu. Nejlepší skóre mají Valy, které už dosáhly dvojciferného počtu gólů. Naopak na první body čekají Přelovice a také holická rezerva, která v loňském sezoně hrála I. B třídu.

Bohdaneč – Přelouč B 3:4
Domácí celek neměl před začátkem utkání mnoho důvodů k radosti. Vždyť sestavu bohdanečských musel doplnit hrající trenér Čada. I přesto si vytvořili v první půli několik slibných brankových příležitostí, pomohl jim však jen Beránkův „vlastenec". Přelouč naopak bez problémů trestala každé zaváhání protivníka. Druhé dějství přineslo vyrovnanější hru, v posledních minutách ale domácí nedokázali procpat za Vašíčkova záda kýženou čtvrtou branku. Z utkání druhého kola tak odešli s nulovým bodovým ziskem.
Fakta – branky: 44. vlastní, 85. Kvapil, 87. Čada M. – 11. a 36. Hataš, 28. a 78. Štainer. Rozhodčí: Oulický. ŽK: 2:6. Diváků: 180. Poločas: 1:3. Bohdaneč: Jezdinský – Čada M., Buchta, Zackl, Lánský – Cincibuch, Žurek, Kvapil, Štursa – Fistr, Čada R. Přelouč: Vašíček – Kmoníček, Dušek, Školník, Štainer – Volejník, Milan Beránek, Hataš, Jedlička – Kosek, Musil. Střídali: Březina, Martin Beránek. Slabý, Bendžík.

Přelovice – Valy 1:3
Začátek utkání sedl mnohem lépe přelovickým, kteří se díky soustředěnému úsilí dostali to vedení. Blažkův pokutový kop dokázal usměrnit do sítě Vohralík a uklidnil tak sebe i své spoluhráče. Po přestávce už ale patřilo hřiště Valům. Nedlouho po přestávce srovnal skóre Klas, načež ten samý hráč o dalších deset minut později vývoj zápasu otočil. Konečnou podobu výsledku určil sedm minut před konečným hvizdem svou pojistkou Vohradník.
Fakta – branky: 27. Vohralík – 52. a 63. Klas, 83. Vohradník. Rozhodčí: Derner. ŽK: 3:3. Diváků: 120. Poločas: 1:0. Přelovice: R. Šimák – Řehák, Bidlo, Khun, O. Šimák – Mrštík, Malý, Vohralík, B. Blažek – L. Hladík, Rejmont Valy: Šutovec – Mzyk (46. Völkl), Betlach, Jeřábek, Hývl – Pleskot, Vojtíšek, Klas, Kutílek (87. Šanda) – Hačko, Vohradník (88. Drábek).

Nemošice – Roveň 3:0
Nemošice ukázaly, kdo je na jejich trávníku pánem. Ačkoli mnoho příležitostí domácích zůstalo nevyužitými, vítězství nemošickým neuteklo. Jednou ze spálených šancí byla neproměněná penalta. Následující rohový kop už ale roveňskou síť rozvlnil, a to po povedené hlavičce Koblížka. Vedení si Nemošice s přehledem držely, nicméně brankový účet se jim dlouho nedařilo rozšířit. Nakonec protrhl smůlu Linha a dvěma zásahy stanovil konečný stav zápasu.
Fakta – branky: Linha 2, Koblížek. Rozhodčí: Havlík. ŽK: 1:2. Poločas: 1:0. Nemošice: Gruber – Hofman, Vítek, Koblížek, M. Večeřa – Mareček, Ujec, Libánský, Michňák – Granec, Linha. Střídali: Fišar, Kreml. Roveň: Baláš – Kašpar, Roček, Mládek, Koláček – Johanides – Mile, Mikuláš, Šándor, Kaplan – Absolon. Střídal: Schejbal, Král.

Choltice – Křičeň 4:1
Přestože se Křičeň dostala už v brzkém úvodu do vedení, domácí využili tlak a srovnali. Zejména druhá půle pro ně byla brankově úspěšná.
Fakta – branky: 36. Kohoutek, 47. Mach, 72. Jeřábek (pen.) 73. Bolek – 9. Biath. Rozhodčí: Klíma. ŽK: 1:1. Diváků: 73. Poločas: 1:1. Choltice: Zářecký – Jeřábek, Kohoutek Jiří (60. Bolek), Peml, Hlaváček, Kohoutek Jan, Urbanec (86. Kaluža), Mach, Kopečný, Cvejn (46. Karlík), Korbel. Křičeň: Pleskot – Půlpán (76. Soukup), Pilc, Urbanec, Karela, Koki, Malý, Biath, Gloza, Ginter, Hanzl.

H. Ředice – Opatovice 2:1
První půle se nesla ve znamení vyrovnaného fotbalu. Hosté se navíc dostali do pohody vedoucí brankou. Po přestávce se začali více herně projevovat i domácí a odměna v podobě dvou gólů na sebe nenechala dlouho čekat.
Fakta – branky: 63. Machatý, 73. Horyna – 25. Richter. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:1. Diváků: 101. Poločas: 0:1. Horní Ředice: Kovařík – Andrýs, Mládek, Kopa, Kopecký – Šolta, Dursík, Černý, Horyna – Machatý, Hrubý. Střídali: Jirout, Markovics. Opatovice: Guldán – Svatoš, Voříšek, Trupl, Jičínský, Sládeček – Bartoníček, Balog, Vandas – J. Richter, Kovařík.

Holice B – Dříteč 2:3
Holičtí vtrhli na soupeře jako uragán, přesto už brzy po začátku prohrávali. Ani dva góly Morávka ve druhé půli pro ně nezachránili zápas.
Fakta – branky: 69. a 82. Morávek – 26. a 33. Spěvák, 13. Zollman, Rozhodčí: Štourač. ŽK: 3:0. Diváků: 50. Poločas: 0:3. Holice B: M. Bareš – Morávek (46. Branda), Jedlička, Tláskal (46. Vrátil), R. Bareš (46. Škaloup) – Klouček, Flachs, Valenta, Stárek – Denk, Dědič. Dříteč: Frinta – Drahokoupil, Pluhař, Lepič (39. Bednář), Hrůša – Pech (84. Štěpán), Kroupa, Klofanda (54. Pečínka) – Zollman (69. Mužík), Spěvák.

Srch B – Dašice 3:2
Úvod utkání kazilo množství nepřesností na obou stranách. Chyba domácího brankáře Bačiny navíc znamenala vedení hostí už 2:0. Ačkoli Srch dohrával od 75. minuty po zranění brankářů zápas v deseti, dokázal vývoj otočit.
Fakta – branky: 53. Hocque, 63. Zeman, 85. Horyna – 37. D. Buchtele, 46. J. Vajer. Rozhodčí: Sirůček. ŽK 2:0. Diváků: 60. Poločas: 0:1. Srch B: Bačina (46. Doležal) – Biško, Kusý (46. Mužík), Putnar, Zeman, Horyna – Berger, Drenko (46. Novotný), Levínský – Bárta, Hocque.⋌ Dašice: Pulkrábek – L. Bajer, Cabicar, Šafář, O. Šmejda – J. Vajer (77. Teplý), V. Englich, Hora, Vomočil (64. M. Buchtele) – D. Buchtele (60. P. Šmejda), O. Vajer.