Sokol Živanice si před sezonou dělal čáku na přední místa tabulky, reálný odhad byl 3.–5. místo. Jenže nováček nečekaně poztrácel hodně bodů v domácím prostředí, mrzí prohra s Velimí, Bohemians B a remíza s Týništěm. Na druhé straně Živanice získaly nejvíce bodů na hřištích soupeře. Tím kompenzovaly domácí ztráty.

V polovině podzimní soutěže došlo ke změně na postě trenéra, kde Romana Olivu vystřídala dvojice Rostislav Macháček a Richard Polák. Z funkce sportovního ředitele byl odvolán Milan Šmarda. Ukázalo se, že složení kádru nebylo optimální a je zřejmé, že klub se bude chtít posílit ofenzívnějšími hráčskými posilami. Podívejme se, jak si Živanice, aktuálně třetí nejlepší celek Pardubického kraje, v průběhu podzimu krok za krokem vedly?
Začalo to překvapivým vítězstvím v derby utkání v Chrudimi 2:0. Byla to paráda. V první půli skóroval Balog, po změně stran pečetil živanickou výhru Michal.

Prvním domácím soupeřem byly Kunice, byla to pravá divizní premiéra pro oba nováčky. Kuničtí vedli 1:0, ale v posledních osmi minutách Balog a L. Kopřiva skóre za pět minut dvanáct otočili. Živanice měly plný počet bodů, ale následovaly dva zápasy venku.
Pod Vinicí dobře začaly, ale Tesla vstřelila vedoucí gól a byla na koni. Po změně stran z penalty Fidra zvýšil na 2:0 a první prohra byla na světě. Pro Teslu to byla nejen první výhra, ale i první vstřelené góly v nové sezoně. Živanice herním projevem tentokrát své příznivce zklamaly.
V následujícím zápase však již nevyšly naprázdno. Remizovaly v Dolních Měcholupech 1:1. Domácí vedli 1:0 gólem z úvodu utkání, ještě do poločasu vyrovnal Ferčák. Pro domácí to byla čtvrtá remíza za sebou, hosté možná chtěli víc, ale každý bod z venku je cenný a počítá se.
V následném kole přijel do Živanic Dvůr Králové, který měl v nohách pohárový duel se Spartou. Konečný výsledek zněl 1:1, vedoucí gól zápasu vstřelili hosté, Jůn zachraňoval čtvrt hodiny před koncem alespoň bod.
V Hradci Králové se Živanice dlouho držely, ale nakonec prohrály 1:2. Domácí vedli 1:0, Kaciáň vyrovnal, ale šest minut před koncem Hradečtí vítěznou trefou hosty o body připravili.

Do Živanic po té přijela Velim, které se na podzim moc nedařilo, ale zrodila se nečekaná prohra 1:2. Přitom svěřenci trenéra Olivy se ujali vedení Michalem v závěru první půle, ale ještě do poločase velimský tank Křelina vyrovnal a v závěru utkání tentýž Křelina využil chybu v rozehrávce domácích a živanická prohra byla na světě.

Po dvou prohrách za sebou atmosféra v Živanicích zhoustla, příští zápas v Převýšově měl být testem pro některé hráče i trenéra. Nakonec jako blesk z čistého nebe padl verdikt – den před utkáním byl odvolán trenér Oliva i sportovní ředitel Šmarda. Vedením mužstva byla pověřena dvojice Polák – Macháček. Výhra 1:0 (Hrmo) na horké půde hodně potěšila.
Jenže do Živanic přijela fotbalově vyspělá rezerva Bohemians 1905 . Ve vyrovnaném duelu nakonec vyhrála 2:0 a živanické rozpaky se nerozplynuly.

Topící se Holice se proti Živanicím vytáhly, ale prohře 0:2 nezabránily. Bylo to však po boji. Do černého se trefili Černohubý a Kaciáň.
Domácí duel s Ovčáry pokazila chybující trojice rozhodčích pod vedením rozhodčího Vítka z Náchoda, emoce plály. Soupeř vedl v poločase 2:0, Živanice v závěru zápas dokázaly srovnat a mnoho nechybělo, aby ještě vyhrály. Góly Michal a Kaciáň.
V Turnově však přišla pořádná facka, prohra 0:3.

Doma s Týništěm také Živanice neskórovaly, ale připasaly si alespoň bod za remízu 0:0.
V následném duelu v Kolíně přišlo milé překvapení. Výhra 3:1 nad trápícím se soupeřem. Góly do kolínské sítě zaznamenaly Vrážel, Balog a Ferčák. Domácí korigovali až v závěru.

Na závěr výhra 2:0 nad Novým Byžovem, brankami Baloga a Kaciáně. Druhá výhra za sebou potěšila. Živanice jsou deváté s 22 body.
Z trojlístku týmů Pardubicka jsou Živanice v tabulce nejvýše a prý neřekly poslední slovo.