Křivka – Keprt, Švec, Vomáčka, Kubásek – Petr (87. Krejsar), Zahálka, Macko (52. Abt), Čikl (70. Urbanec) – Grepl, Myšák. Lanškroun: Jaroš – Stasiowski, Šilar, Kristek, Popelář – Fait (43. Šenkýř), Šilar, Mizerák, Farkaš (80. Šnír) – Švercl, Richtr.

Třemošnice:
Ždánský – O. Rychnovský, Hluchnik, Kalina, Culek – O. Vančura (60. V. Rychnovský), J. Vančura (80. Kunášek), Lebduška, Kutílek – Hanousek (55. Tyle), Šebek. Dobříkov: Jadrný – Dostál, Horníček, Karela, Barták – Valla (77. J. Rychtařík), Malý, Klapal, L. Rychtařík – Zahradník, Jelínek (83. Škop).

SK Chrudim – Svitavy

odloženo

Již v sobotu dopoledne uznal hlavní rozhodčí zápasu Schmeisser terén za nezpůsobilý. Oba soupeři se dohodli přímo na místě na náhradním termínu utkání: hrát se v Chrudimi tak bude ve středu 25. srpna od 17 hodin.

Holice – Žamberk 5:0

Již ve 3. min. faul Šedivého na holického D. Velinského zaváněl penaltou a tato akce, jakoby předznamenala další vývoj zápasu. Ve 12. min. se však do gólové šance dostal žamberecký Menzel, ale těsně minul holickou branku. Domácí se postupně zbavovali nervozity a svého soupeře zatlačili do obrany. Trestný kop T. Kopřivy se ještě neujal, ale dvě minuty před pauzou si na jeho dlouhý pas naběhl T. Jedlička a nadvakrát míč dotlačil do žamberecké branky. Po změně stran se dvakrát za sebou střelecky prosadil Udržal, ale ještě za stavu 2:0 orazítkoval P. Huška břevno holické branky. Domácím narostla křídla. Hru ve druhé půli oživil střídající J.Englich, který vstřelil čtvrtý, dost kuriózní gól. Z postranní čáry téměř z 35 metrů napálil míč, který Mačátovi zapadl do branky u vzdálenější tyče. Skóre pečetil v poslední minutě J. Krpata po spolupráci s výborným Udržalem, který byl u třech holických gólů. Vynikli: T. Krpata, Udržal a J. Englich. (jma)

Branky:
43. T. Jedlička, 64. a 77. Udržal, 85. J. Englich, 90. J. Krpata.

Holice:
Branda– T. Krpata, T. Kopřiva, Betlach (66. Strnad), Skalický – J. Krpata, Machatý, D. Velinský, Udržal – Ručka, T. Jedlička (46. J. Englich). Žamberk: Mačát – Franke, Šedivý, Šponar, Kašpar – Ulrych (69. Rous), Jírů, Bartoň, V. Huška – P. Huška, Menzel (81. Pešek).

Vysoké Mýto – Živanice 0:2

Hosté vstoupili do utkání opatrně ve snaze neudělat chybu. V úvodu jim sudí Lukes neuznal dva góly… Nejprve, po centru Černíka skóroval Merganc a o chvíli později po střele z dálky, odražený míč do pole z druhé vlny dorážel Jedlička. Ve 22. min. skóroval po trestném kopu Gorola hlavou J. Černík, tento gól již platil. Domácí si v první půli vytvořili dvě slibné příležitosti, ale hosté obě odvrátili. Ve druhé půli měli hosté zjevnou územní převahu a bylo jen otázkou času, kdy vstřelí druhý gól. V 69. minutě se prosadil střídající Balog a uzavřel gólový účet zápasů. Domácí ještě usilovali o zázrak, slibnou příležitost měl Krýda, ale hosté si vedení bezpečně uchránili. Zasloužená výhra favorita, hosté podali slušný týmový výkon, vynikli J. Černík a Jedlička.

Branky:
22. J. Černík, 69. Balog.

Vysoké Mýto:
Novotný – Stloukal, Jílek, Krýda, Pecháček – D. Chadima (73. Svoboda), M. Chadima, Podmajerský (56. Bartoš), Sejkora (86. Koblížek) – Sedlák, Štancl. Živanice: V. Černík – Vrážel, Ferčák, Macháček, Moravec – J. Černík, Gorol, Mocanu, J. Jedlička (75. Michal) – Merganc (66. Balog), Čech (83. Hodás).

Choceň – Polička 2:2

Branky:
32. Bálek, 70. Gerčák (z pen.) – 72. J. Petr, 88. Jílek.
Agria Choceň:
Gerčák – Grůz (89. Viktor Smejkal), Šrut, Lesák, Seidenglanz – Konárek, Kaplan (70. Chleboun), Lukáš Smejkal, Baborák (74. Dostál) – Bálek, Šabata. Polička: Dobeš – Jílek, Pavliš, Stejskal, Stoklásek – O. Petr, Švec, J. Petr, Navrátil (75. Mužík), Opina, Adamča (66. Rattanong).

Hlinsko – Stolany 1:0

Branky:
30. Jůn.

Hlinsko:
Žejdlík – Koudelka, Kysela, Veselský, Cach – Novák, Boháč, M. Bouška, T. Bouška (37. Slavík) – Netolický (71. Holec), Jůn. Stolany: Šváb – Popelka, Hrubý, Cellar, Kučera, Jenka (60. Starý), Černohubý, Eis (86. Ždímal), Zavřel (71. Jiroušek), Kopp, Štainz.

FK Pardubice B – Srch 1:0

První polovina utkání byl dost nudná. Po přestávce domácí přidali a vytvářeli si i gólové příležitosti. V 55. min. trestňák Buriánka vytáhl skvěle Mičjan, následná střela Rydvala orazítkovala tyč branky Titanicu. V 60. min. se trefil do tyče F. Uhlíř, další velkou šanci měl Růžička. Hosté stále drželi bezbrankovou remízu až přišla 76. minuta. Průnik Vanžury do vápna soupeře byl zmařen faulem a sudí Lukášek nařídil penaltu. Míč si postavil Sklenář a proměnil. V závěru hosté marně usilovali o vyrovnání.

Branky:
80. Sklenář (z pen.)

Pardubice B:
Žák – Tměj (69. Chovanec), Javůrek, Novotný, Pešek – Beran (62. Fr. Uhlíř), Růžička, Vanžura – Sklenář, Rydval (J. Uhlíř). Srch: Mičjan – Chocholouš, Kusý (87. Víšek), Hurta (63. Brož) – Hauzner, Červenka, Sam〜čenko, Dušek – Vágner, Hanáček (59. Urbanec).

Autor: Jaroslav Mach

9.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
Zhruba třetina praktických a dětských lékařů a ambulantních specialistů dnes neotevřela své ordinace na protest proti nedostatku financí a proti zavedení elektronického receptu od příštího ledna. K akci se připojila i asi šestina lékáren.