„Fotbal musel diváky bavit, padlo sedm gólů,“ uvedl David Horejš, trenér Dynama. „Souhlasím, ale my jako trenéři z toho tolik nadšení nejsme,“ doplnil pardubický trenér Jiří Krejčí.

Přesto mohlo být po utkání 28. kola FNL veselo v kabině Východočechů. Pardubičtí fotbalisté vyhráli 4:3 a dvě kola před koncem sezony se dostali na třetí místo v tabulce.

První velkou šanci nevyužil Petráň, v 9. minutě už se domácí radovali. Rohový kop Řezníčka umístil hlavou do sítě Adam Fousek.

Pak hosté zahájili přestřelku. Nejprve za pardubickou obranu vlétl Filip Hašek, obhodil si brankáře a vyrovnal. Ve 31. minutě pak Jihočeši vedli, když Mashike míčem skrz pokutové území našel Jakuba Peška, jenž nezaváhal.

S vyrovnáním přispěchal Tomáš Čelůstka, jehož střelu si ještě do vlastní branky srazil hráč Dynama. „Špatně jsme vstoupili, domácí byli aktivnější. Paradoxně se nám podařilo z brejků stav otočit,“ okomentoval Horejš. „První gól s námi zaklepal, pak přišel další. Úvod druhého poločasu pak vyšel Budějovicím, ale my jsme dali branky, které nám pomohly,“ řekl trenér Krejčí.

Po akci Fouska se parádně trefil levačkou Jan Řezníček, v 71. minutě skóroval z dorážky po střele Mužíka střídající Roman Kašiar. Pro něj to byla první gólová trefa ve druhé lize.

Zdálo se, že je rozhodnuto, ale závěr byl ještě hektický. V 86. minutě obdržel druhou žlutou kartu Látal, v přesilovce pak hosté ještě snížili gólem Táborského.

Po něm ještě mohl vyrovnat Mashike, jehož hlavička v nastavení skončila na tyči. „Hráče bych pochválil kromě desetiminutovky, ve které jsme si zápas zkomplikovali. To byl výpadek, který mě totálně nadzdvihl,“ dodal Krejčí. „Dát tři góly venku a nevést body, to je ostudné,“ prohlásil zase Horejš.

PARDUBICE - ČESKÉ BUDĚJOVICE 4:3
Fakta – branky: 9. Fousek, 34. T. Čelůstka, 56. Řezníček, 71. Kašiar – 17. Hašek, 31. Pešek, 89. Táborský. Rozhodčí: Adámková – Kubec, Boček. ŽK: Látal, Fousek, Knobloch – Javorek, Havel. ČK: 86. Látal (Pardubice). Diváci: 566. Poločas: 2:2.
FK Pardubice: Knobloch – Látal, Prosek, Šejvl, T. Čelůstka – Mužík, Řezníček, Jeřábek, Fousek (88. Sokol) – P. Černý (81. Kovář), Petráň (62. Kašiar). Trenéři: Krejčí a Novotný.
SK Dynamo České Budějovice: Staněk – Nitrianský (79. Řezáč), Havel, P. Novák, Kladrubský – Čavoš, Javorek – Švantner (67. Táborský), Hašek, Pešek – Mashike Sukisa. Trenér: Horejš.

Další aktuální výsledky:
Vítkovice - Hradec Králové 1:1, Opava - Příbram 1:1, Sokolov - Frýdek-Místek 2:0, Táborsko - Žižkov 2:0, Třinec - Vlašim 0:1, Znojmo - Varnsdorf 0:2.