Fotbalisté Pardubic chtějí ukončit druholigové čekání na domácí výhru. Ve druhém kole doma složili Bohemians 1905, což se dosud nikomu jinému nepovedlo. Od té doby ale přišly  jen dvě porážky a jedna remíza.

Sobota, 10.15: FK Pardubice (7. místo, 11 bodů) – FK Baník Most (11. místo, 9 bodů). Ztráty na vlastním hřišti? Na to v Pardubicích moc zvyklí nejsou. Ve třetí lize se stadion Pod Vinicí měnil v pevnost, kde soupeři bodovali zřídka.  Podobnou pověst jí teď chce druholigový nováček vrátit. „Jednou věcí jsou plány, druhou je realizace. Než abychom dlouho vykládali, chceme to hlavně v sobotu uskutečnit. Tabulka je hodně vyrovnaná, tři body z domácího hřiště potřebujeme,"  říká trenér Martin Svědík.
Most se na první pohled jeví jako ideální sparingpartner pro tanec. Zatím zvítězil jenom dvakrát. „Takové myšlenky by byly hodně ošidné. Rozhodně si nemyslím, že by měl Most špatné mužstvo. Viděl jsem ho čtyřikrát a jako jediný třeba dokázal přivézt bod ze Žižkova. Jeho výsledky si respekt zaslouží," nepočítá Svědík se snadným sobotním dopolednem.
Co od bývalého prvoligového celku čekat? „Hraje dobře zezadu a zhušťuje střed hřiště. Problémy měl doma, když měli tvořit, zůstávala tam pak volná okénka. Je otázkou, s čím se Most představí u nás," přemítá pardubický kouč.
Asi těžko se stane, že by měl jeho tým stejnou kliku jako před týdnem Sokolov. V Mostě vyhrál 3:0 a dva góly mu daroval chybující gólman Jaroslav Belaň. „Tohle se stává jednou, maximálně dvakrát za sezonu. Chceme si to hlavně uhrát sami," usmál se trenér sedmého týmu druhé ligy.
A pardubická sestava? Je pravděpodobné, že minimálně na jednom postu se oproti zápasu v Táborsku změní. Do hry se totiž vrací vykartovaný stoper Tomáš Prorok. Kromě něho si na základní sestavu mohou myslet ještě Pavel Němeček a Martin Tischler. Na koho trenér Svědík v sobotu ukáže?