Čtvrté místo v okresním přeboru bylo maximem, co bylo možné dosáhnout. Asistent trenéra RICHARD PEML na turnaji ve Valech sdělil:

„V létě se choltický kádr proměnil doslova v lazaret. Šest hráčů ze základu je mimo hru. Snažíme doplnit tým mladými hráči, jednáme o posílení mužstva.“

Slavoj Choltice patřil v minulé sezoně ke štikám OP. Čtvrtého místa si moc cení, vždyť na třetí Chvojenec měl Slavoj pouze dvoubodovou ztrátu. Na druhé straně jim však z páté příčky šlapaly na paty Sezemice, které získaly o jediný bod méně. Choltice střílely góly jako z partesu. Zaznamenaly 61 tref do černého, přitom lepší ostrostřelce měli jen ve Chvojenci (82) a Pod Vinicí postupující FK Pardubice C (123).

Za zmínku stojí i postup choltického béčka do 3. třídy. Pro obě soutěže mají Choltice 35 hráčů, samozřejmě rozdělených podle stupně výkonnosti. Do bojů vysílají Choltice také starší a mladší žáky.

Sezona je na spadnutí a Richard Peml je optimistický. „Na spadnutí je příchod nového trenéra a snad bude i nějaká posila.“