Už se začínaly rojit různé otázky, které se týkaly především dosavadního účinkování fotbalistů chrudimské rezervy v prvních kolech krajského přeboru Pardubicka. Padaly i takové ty klasické, typu: Kdo je zastaví? Má na ně někdo?
Upřímně?

Všichni to budou mít těžké.

O víkendu to zkusila Polička, která začala sezonu stejně perfektně jako Chrudim, a tak se dal čekat kvalitní fotbal z obou stran. Očekávání bylo naplněno do puntíku. Fotbal nepostrádal tempo, diváci viděli šance, jedinou kaňkou bylo, že nepadaly góly. O dramatičnost nebyla nouze ani v penaltovém rozstřelu. Domácí byli šťastnější poměrem 6:5. Polička tak ukázala, jak na to. Nebála se hrát a zaslouženě získala alespoň bod.

Bod si odvezly i Pardubičky z horké půdy Žamberka, ale mohly mít tři. Kouč domácích Milan Menzel měl trochu starosti, neboť mu chybělo pět hráčů širšího kádru, což se na hře projevilo. Fotbal, o kterém by se týdny mluvilo, se nehrál. Hosté drželi těsný jednogólový náskok do poslední minuty, než si postavil míč k přímému kopu Michal Čada a parádně vyrovnal. Obrat Žamberk dokonal v individuální disciplíně pokutových kopů.

„Vždycky, když jsme tahali za delší konec a byli jsme v určitých pasážích hry lepší, tak jsme inkasovali super laciné branky," zaznělo z úst letohradského kouče Dvořáka. Jeho ovečky nehrály špatně, herní posun byl vidět, ale hraje se na góly, a ty střílely hlavně Moravany.
Přistřižená křidýlka v rozletu má Hlinsko. Lanškroun se favorita nezalekl, pohlídal si dvojici Zakoko – Kaufman a deset minut před koncem udeřil. Nicméně čisté svědomí neměl brankář domácích, který si Knápkovu střelu z úhlu srazil do branky prakticky sám.
U lupičů budeme pokračovat. Další, kdo obral domácí mužstvo o body, byla choceňská Agria. Horní Jelení hnalo kupředu 360 natěšených fanoušků, ale ti se nemohli radovat, a to hned dvakrát. Nejenže nováček prohrál a je stále bez bodu, navíc přišel už ve 2. minutě o brankáře Jozla, kterému byla posléze v nemocnici diagnostikována zlomenina holenní kosti.

Třetím výhercem venku je Dolní Újezd, který porazil v derby Litomyšl 6:3. Obrana týmu ze Smetanova města by měla vypsat konkurz na novou hasičskou jednotku, která bude požáry hasit. Čtrnáct inkasovaných branek za tři zápasy je vskutku moc.
Další favorité přeboru se utkali ve vzájemném souboji v Holicích, kam přijely Svitavy. To nejzajímavější se dělo shodně v první a poslední čtvrthodině, kdy padaly góly.

Moravská Třebová už musela vyhrát, aby si zvedla náladu, a proti Třemošnici to konečně vyšlo.