K týmu Pardubic se připojil již v letní přípravě, ale zánět slepého střeva ho vyřadil ze hry. Když se uzdravil, vedení klubu dotáhlo jeho příchod z pražské Slavie do konce. Zatím stihl jeden start za divizní béčko a dvakrát nastoupil ve FNL. 

Poprvé jste hrál za Pardubice od úvodní minuty. Jaká to byla premiéra? 
Už jsem nastoupil ve Vítkovicích asi na dvacet minut, teď poprvé v základní sestavě. To jsem se dozvěděl na tréninku den před zápasem, tak jsem se snažil co nejlépe připravit. Začátek jsme úplně nezachytili, pak jsme dostali rychle gól z přímého kopu, což byla škoda. Myslím, že se potom ukázala síla našeho týmu. Byli jsme ve zbytku zápasu lepší a zaslouženě vyhráli. 

Tentokrát Sokolov utlumil gólem váš aktivní nástup. Projevilo se to na vaší hře? 
Podle mě nás to nepoznamenalo. Máme tady dobrou partu, a zatím víme, že je v našem týmu síla. I když jsme dostali gól, tak jsme stále věřili, že zápas dokážeme otočit. 

Při střele, která předcházela prvnímu gólu, jste trefil míč tak, jak jste plánoval? 
Michal Surzyn mě krásně našel, já jsem se snažil hlavně trefit bránu. Byla tam ještě spousta hráčů, tak jsem si říkal, že se to tam může nějak odrazit. Naštěstí jsem to trefil dobře dolů, gólman to jen vyrazil. 

V Pardubicích jste byl od začátku přípravy, jenže když se blížil začátek sezony, vyřadila vás zdravotní komplikace…
Absolvoval jsem tady celou přípravu, odehrál jsem i generálku. Den po ní mě chytlo slepé střevo, tak jsem musel na operaci. Dva až tři týdny jsem nemohl nic dělat, postupně jsem se do toho zase dostával. Kolo, běhání, potom jsem se zapojil do tréninku. 

Jak náročné bylo naskočit do sestavy v rozjeté sezoně? 
Bylo to takové složitější. Taky mi začátek utkání úplně nevyšel, prvních deset minut jsem se rozkoukával. Pak jsem se do toho celkem dostal, pomohla mi i asistence u prvního gólu, kdy po mé střele Pavel Černý míč dorazil. Myslím, že jsem to zvládl v určitých mezích, bez větších problémů. 

Druhou ligu jste si již vyzkoušel dříve, nebyl to pro vás úplný skok do neznáma…
Hrál jsem půl roku na jaře na Vyšehradě. Tehdy jsme bojovali o záchranu, a tak nás většina týmů přehrávala. Bránili jsme se, zatímco tady v Pardubicích se snažíme tvořit. Je to tedy opačně, většinou se týmy brání proti nám.