Vrchol sezony mají za sebou starší žáci, kteří se sjeli na MČR pro kategorie plavců narozených v roce 1999 a 1998 do Českých Budějovic. Pardubice reprezentovali plavci z SCPA a KVS. Celkem do již-ních Čech dorazila 152 chlapců a 156 žaček.

První disciplínou byl 200 metrů volný způsob a první start Adély Teclová (KVSPa). Nakonec časem 2:16,11 min zůstala pod medailovými příčkami. Za ní doplavaly zástupkyně SCPA, pátá Michaela Štěrbová (2:16,42) a dvanáctá Pavla Avramová (2:22,76). Následovala prsařská stovka, kde v ročníku 1999 skončil Ondřej Smetana (KVSPa) časem 1:24,73 desátý. V ročníku 1998 Daniel Hartl (SCPAP) se zásluhou času 1:20,80 vyšplhal na dvanácté místo. Na 200 m motýlek Matouš Rejman (KVSPa) časem 2:53,59 uzavíral první desítku a děvčata Avramová časem 2:47,86 obsadila šestou příčku. Štěrbová pak časem 2:30,12 obhájila titul nejlepší motýlkářky v kategorii roč. 1999. Osmistovku volným způsobem zakončila Avramová časem 10:04,94 jako druhá. Teclová doplavala pátá. Kvarteto plavců KVS Pardubice (Prokop, Macek, Rejman, Vyskočil) dokončila polohovou štafetu na 4x50 m na desátém místě.

Kraulový sprint na padesát metrů zvládla Teclová jako sedmá (29,32 s). Přitom k medaili ji chybělo 44 setin. Její oddílový kolega Prokop skončil jedenáctý (27,99). Na 200 m polohovku vybojovala Štěrbová (2:30,71) třetí medaili pro SCPA. V chlapeckém závodě Hartl zaplaval čas 2:34,95 a bral osmé místo. V mladší kategorii (roč. 1999) doplaval Rejman (KVS) třináctý. Znakařská stovka – to byla další příležitost obhájit mistrovský titul pro Štěrbovou. Podařilo s ejí to časem 1:11,05. Rejman byl osmý časem 1:15,57. Prokopa (1998) na pátém místě (1:09,78) dělila necelá vteřina od bronzové medaile. Čtyřstovka volným způsobem přinesla první cenný kov KVS Pardubice. Stalo se tak zásluhou Teclové. Hodnota 4:46,53 znamenala bronz. Avramová časem 4:58,79 obsadila sedmou příčku. Ve vytrvalostním závodě na 1500 m VZ obsadil Jakub Macek (1999) třinácté místo (20:19,08) a ve starší kategorii Filip Vyskočil šesté časem 18:44,01 a Daniel Čaban (všichni KVS) doplaval časem 19:31,66 jedenáctý.

Disciplína s názvem 200 m znak představovala pro Štěrbovou další zlato. Časomíra ji naměřila hodnotu 2:34,22, když v poslední padesátce své vedení již kontrolovala. A ušetření sil se jí vyplatilo na startu motýlkářské stovky. Opět nezklamala. V čase 1:07,45 dohmátla jako první. Avramová si výkonem 1:13,85 vysloužila sedmou příčku. Na 200 m prsa se Hartl časem 2:55,95 se usadil na jedenácté pozici. Na 400 m PZ pak tento plavec skončil časem 5:31,58 desátý. Avramová zakončila MČR na stejné trati časem 5:42,66. Doplavala jako devátá.

Z plavců KVS Pardubice obsadil osmé místo na 200 m Z (1999) Rejman (2:38,68) a v ročníku 1998 Prokop „dojel" pátý (2:32,48). Na 200 m prsa doplaval Smetana osmý časem 2:59,26 a stejné místo obsadil ve starší kategorii Vyskočil (2:54,55). Jen 0,1 sekundy chyběla k druhé medaili Teclové v „královské" stovce kraulem. Výborný čas 1:02,65 stačil na nepopulární „bramboru". V poslední disciplíně 400 m PZ skončil Matouš Rejman jedenáctý (5:47,80).

V žebříčku klubů skončili plavci SCPA na dvanáctém místě (92 bodů). Jejich městský rival z KVS obsadil patnáctou příčku za 75 bodů). Hodnoceno bylo 59 klubů.
Mladší žactvo (ročník 2000) bojovalo o tituly v prostějovském pětadvacetimetrovém bazénu. Pardubice stejně jako ve starší kategorii reprezentovaly dva kluby.
Absolutně nejúspěšnějším plavcem celého mistrovství se stal Lukáš Balcar (SCPA), který z šesti startů získal pět zlatých a jednu bronzovou medaili. Bodově nejhodnotnější výkon předvedl na 50 m VZ – časem 0:28,19 za 419 bodů. Druhým nejúspěšnějším plavcem SCPA byl Matěj Kábele, který si domů odvezl jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile (100m a 200m prsa a 100m PZ). Jedinou individuální medaili si mezi děvčaty vyplavala Kateřina Burianová (SCPA), a to na 100 m znak. Výkonem 1:14,48 získala stříbrnou medaili. Další dva cenné kovy přidaly plavkyně KVS Pardubice. Markéta Navrátilová zaplavala 100 m P za 1:22,18 a její sestra Michaela 200 m P 2:58,13. Největším smolařem mistrovství bychom mohli nazvat Adélu Vavřinovou (SCPA), která ze svých šesti startů pětkrát obsadila nepopulární čtvrtou příčku. Výborný týmový výkon podala děvčata SCPA v obou štafetách. V závodě na 4x50 m VZ zvítězila a v polohové štafetě jen velmi těsně skončila druhá. Štafety startovaly ve složení Burianová, Fousková, Štíková a Vavřinová.