ZDENĚK ZAMASTIL

Nejhorší je momentálně nejlepší… Však také má pro co bojovat. Předposlední tým krajského přeboru se vrátil do hry o záchranu. „Odepsanci" po domácím skolení lídra si dovolili vyrabovat lanškrounskou tvrz. Přelouč jako jediná bodovala, čímž uhájila čest zástupců fotbalově nejsilnějšího okresu. Zatímco pardubické céčko i Živanice jsou dávno za sestupovou vodou,  kolem břehu, se po další prohře doma, motají Moravany.

V. Mýto – Pardubice C  2:1
František Kovárník, trenér FK Pardubice: „Na hřiště favorita postupu jsme zajížděli s hodně mladou sestavou, včetně gólmana Stejskala (1997). A nutno konstatovat, že jsme rozhodně nezklamali. Naopak naši mladí hráči sehráli velmi vyrovnaný zápas proti zkušenému soupeři a právě nezkušenost při vítězné brance Sklenáře po rohu asi rozhodla o naší těsné prohře. Jinak ale hráčům nemám co vyčíst, neboť se snažili a bojovali o vyrovnání až do závěrečného hvizdu. Za to je musím všechny pochválit. Nad rámec vynikli Prokopec, Jan Růžička a zejména Stejskal."

Dobříkov – Živanice 4:1
Jaroslav Kratochvíl, trenér Živanic: „Jednalo se o vyrovnané utkání s řadou šancí na obou stranách. O bodový zisk jsme se připravili tím, že jsme v úvodu obou poločasů vytvořili neuvěřitelné hrubky, které soupeř potrestal. I když spíše jsme si góly dali sami. To se nevidí snad ani v žákovských kategoriích. Skoro se nebojím říct, že jsme soupeři výhru darovali. No a vše jsme podtrhli tím, že jsme neproměňovali vyložené příležitosti. Zejména v první půli a pak v závěrečných pasážích zápasu. Za druhý poločas si Dobříkov výhru zasloužil. V tom prvním jsme byli podle mého názoru lepší. Divákům se musel duel líbit, protože byl hodně otevřený a také hraný korektně od obou týmů ."

Moravany –  Litomyšl 2:4
Milan Bakeš, hrající trenér Moravan: „Do utkání jsme vstoupili aktivně, ale v 7. minutě jsme se dopustili chyby v defenzivě, kterou hosté zužitkovali. Tento moment nás poznamenal a úplně jsme vypadli z role. Během dvaceti minut jsme se dostali do tříbrankového manka a soupeř v tu chvíli kontroloval hru. Na vzniklou situaci jsme zareagovali přeskupením rozestavení. Podařilo se nám snížit a ještě do poločasu neproměnil brankovou šanci Kříž. Na soupeři bylo znát, že znervózněl. Cítili jsme příležitost a v kabině k tomu určili pokyny. Hned zkraje druhé půle jsme snížili a na dvacet minut dostali Litomyšl pod silný tlak.  Vypracovali jsme si možnosti na vyrovnání i na obrat v utkání. Jenže jsme je nedali a protivník nás z brejku potrestal. Potom jsme i přes velké úsilí nedokázali nepříznivé skóre změnit.  Za dvaceti minutový výpadek jsme zaplatili. Zahráváme si s ohněm!"

Lanškroun – Přelouč 0:1
Václav Slavík, trenér Přelouče: „Z herního pohledu jsme neodehráli dobré utkání. Ale i to stačilo na zisk tří bodů.Velmi dobře nám zahrála obrana včele s gólmanem. Domácí jsme prakticky nepustili do vyložené příležitosti. Naopak my jsme trestuhodně zahodili dva samostatné nájezdy. Toto neproměňování šancí nás bohužel trápí celou sezonu. A jestliže jsem mohl dříve kritizovat výkon rozhodčích, tak teď bych je chtěl pochválit za velmi kvalitní řízení utkání."