Jeden už je v propadlišti. Nad dalšími dvěma visí Damoklův meč. Aby se nezačal blížit ke krku, je zapotřebí bodovat. Tato „hrůzostrašná" scéna se týká Moravan a Živanic. Kluby se totiž pohybují v pásmu baráže.

Prvně jmenovaný hostí pardubické céčko, čerstvý vítěz krajského poháru musí do Lanškrouna. Pokud vyjdou naprázdno, může stát, že se v posledním kole střetnou o vyhnutí se baráže v přímém souboji. Přelouč již sestupový osud neodvrátí, ale může si spravit chuť na Litomyšli.

Sobota 17.00: FK Přelouč (15., 25 b., 25:60) –  Jiskra Litomyšl (10., 37 b., 42:41). Na podzim: 0:4.
Václav Slavík, trenér Přelouče: „Nejvyšší krajskou soutěž chceme důstojně dohrát. Dnes ale dostanou příležitost do těchto chvil méně vytížení hráči."      
Tip Deníku: 2

Neděle 17.00: Sokol Moravany (13., 33 b., 42:54) – FK Pardubice C (5., 42 b., 48:34). Na podzim: 0:0.
Milan Bakeš, hrající trenér Moravan: „Hrajeme poslední domácí utkání a moc dobře víme, že našim fanouškům jsme za výkony v jejich prostředí hodně dlužni. O motivaci máme několikanásobně postaráno z několika důvodů. Někteří funkcionáři hostujícího týmu i jiní činitelé, kteří se ve fotbale pohybují, jistě budou vědět z jakého důvodu… Můžu konstatovat, že se na utkání moc těšíme a ubezpečit, že se u nás mají také hosté na co těšit. Více se k tomu nebudu vyjadřovat."
František Kovárník, trenér FK Pardubice C: „Zajíždíme k utkání proti nepříliš oblíbenému soupeři. A teď mám na mysli nejen jeho herní pojetí, ale především  hřiště menších rozměrů. To nám dvakrát nevyhovuje. Nicméně před týdnem  doma ztracené body s Lanškrounem chceme v neděli získat zpět  a plně bodovat."                        
Tip Deníku: 0

Neděle 17.00: FK Lanškroun (7., 41 b., 37:40) – TJ Sokol Živanice (11., 35 b., 48:47). Na podzim: 2:5.
Radek Vrážel, hrající asistent trenéra Živanic: „Náš cíl pro tento duel nemůže být jiný. Chceme si odvézt nějaký bod, abychom jsme se dostali nad barážové pásmo. Rozhodně nemíníme všechno nechávat až na poslední kolo, kdy v derby přivítáme doma Moravany. "               
Tip Deníku: 0