SK LÁZNĚ BOHDANEČ

Tomáš Jupa – sekretář: Před letní přípravou, kterou náš tým zahájil 21. července, došlo zřejmě k nejvýraznější změně v týmu na postu trenéra, kam nastoupil zkušený borec Kamil Řezníček Lic. a vystřídal tak dosavadního trenéra a zároveň současného předsedu klubu Davida Martínka. Tím byly také jasně stanoveny letošní cíle a priority. Na rozdíl od jarní části loňské sezóny, kdy bylo naprosto prvořadým úkolem udržet v Bohdanči okresní přebor a stabilizovat kádr, je jasným úkolem pro letošní sezónu zlepšení herního projevu týmu a posun v tabulce vzhůru, pokud možno na hranici postupu.
Celá letní příprava byla zcela podřízena jednak fyzické kondici, ale především souhře a nacvičení herních situací. Ve složení mužstva jako takového k žádným výrazným změnám nedošlo. Aktivní kariéru ukončil Peterka, hostování odmítl Hanáček. Úkolem v letní přestávce bylo tedy kádr především udržet pohromadě a případně doplnit.

TJ SOKOL ROVEŇ

Pavel Herbst: Našim cílem pro nadcházející sezónu je hrát klidný střed tabulky. Co se týče změn v hráčském kádru, tak přichází Michal Pekárek (ze Stavospolu Litětiny), náš kádr opouští Josef Zeman (ukončení hostování) a z řad zraněných se vrací Luděk Vach, Luboš Kaplan a David Král. Jinak zůstává hráčský kádr beze změn. Jedinou podstatnou niancí, která v našem klubu nastala, je změna na postu trenéra. Po půl roce skončil Jiří Tesař a nahradil ho Jaroslav Frydrych. Dále náš tým zasáhla (dle mého) nesmyslná změna pravidel týkající se střídavých startů a nemohli jsme naše nadějné dorostence zapracovat do našeho kádru a raději jsme je pustili do Holic, kde mohou hrát krajskou soutěž dorostu.

TJ SOKOL ÚJEZD

Jiří Zima – sekretář: Po roce se opět vracíme do okresního přeboru, který ovšem doznal velkých změn. Sice jsme celou sezónu ve třetí třídě dominovali, ale bohužel jsme za celý rok sehráli pouze dvě těžší střetnutí, a to doma s Kolesami a proti posílené Bělé. Hráči po sezóně mají ještě hlavy v oblacích, proto jsme pro přípravu zvolili těžké soupeře, aby zase spadli na zem. Cílem je hrát okresní přebor v klidných vodách. Z kádru nikdo neodešel, takže šanci dostanou hlavně odchovanci našeho klubu.

AFK OSTŘEŠANY

Jan Gruber – trenér: Z pohledu nováčka v soutěži, která se výrazně obměnila, nedokáži v tuto chvíli zcela odhadnout skutečnou sílu mužstva, kterou prověří až úvodní kola. Ovšem s ohledem na skutečnost, že jsme staronový účastník OP, tak z mého pohledu je cílem dlouhodobá stabilizace v soutěži a umístění v horní polovině tabulky bez záchranářských starostí v jarní části.
Mužstvo zahájilo letní přípravu v půli července, ale v návaznosti na euforii po úspěšné sezoně a postupu zpět do OP, se většina mužstva scházela neoficiálně i během prázdninové přestávky. Úvodní část oficiální přípravy byla zaměřena zejména na kondiční přípravu a obratnost, postupně se v rámci tréninkových jednotek přecházelo na práci s míčem a nácviky herních situací.
Revoluční změny v kádru proběhly zejména v minulé sezoně, kdy bylo mužstvo vhodně doplněno zkušenými hráči a dokonce o zahraniční posily z Anglie. Do nové sezony chceme zachovat široký kádr a stabilní výkonnost mužstva se silnou lavičkou.

SK KŘIČEŇ

Petr Hanzl – sekretář: V přípravě jsme zatím odehráli dva zápasy, v nekompletní sestavě jsme prohráli v Srchu 1 : 3 a v 1.kole poháru hejtmana pardubického kraje jsme 50.minut trápili krajské Moravany. Poté jsme však podlehli zkušenějšímu soupeři 0 : 6. V plánu máme dále odehrát zápas v Cholticích. V kádru oproti jaru došlo k několika změnám, aktivní kariéru musel kvůli chronickému zranění kotníku přerušit Hynek, na odchodu je Karela. Naopak se podařilo prodloužit hostování brankáře Pleskota ze Ždánic a Tomáška z Kratonoh (ten však bude v úvodu sezony chybět). Zcela novými tvářemi jsou Šprync a Blažek z Přelovic, o dalších dvou posilách ještě jednáme. Chtěli bychom hrát v bezpečném pásmu tabulky, soutěž je však nebývale našlapaná a tak i udržení v ní bude velmi složité, takže to budeme považovat za úspěch.

SK SPARTA DAŠICE

Lubomír Meller – sekretář: Sice jsme obsadili v loňském ročníku bronzovou příčku, ale do nové sezony vstupujeme skromně. Áčko s béčkem trénuje dohromady s hráči dorosteneckého věku, které se pokusíme udržet pohromadě alespoň v soutěži Pamako. Snad v příštím roce dorost ve spolupráci s někým z okolí oživíme… Z loňského podzimního kádru vypadlo pět hráčů (Michal Buchtele, Vomočil, Šafář a Pulkrábek přerušili kariéru, Cabicar si v létě zlomil nohu) a tak stejně jako na jaře budou muset vypomoci i borci z béčka. Prodloužili jsme hostování gólmana Jana Černohubého z Bořic a týmu se ujmou hrající trenéři Ondra Vajer a Vlasta Englich. Pokud se úzkému kádru vyhnou zranění, tak by se měl pohybovat v klidných vodách tabulky.

TJ SOKOL ROSICE n. L.

Tomáš Rais – sekretář: Po dlouholetém působení v krajských soutěžích čeká na rosické fotbalisty po sestupu z I. B třídy nejvyšší okresní soutěž Pardubicka. Na novou sezonu se Rosičtí připravují od 7. července pod vedením trenéra Jiřího Tesaře. V Rosicích zůstal prakticky stejný hráčský kádr jako v jarní části, naopak ho ještě rozšířili tři nově příchozí hráči. Chtěli bychom dosáhnout takových výsledků, které nám umožní soupeřit s nejlepšími celky přeboru a hrát tedy o přední příčky. Zároveň chceme hrát útočný fotbal, který bude bavit i diváky.

AFK OPATOVICE n. L.

František Vondrouš – předseda oddílu: Cílem pro nastávající sezonu bude stejně jako u dalších celků absolvovat co nejlépe první polovinu soutěže a pohybovat se v horní polovině tabulky i přes velkou vyrovnanost mužstev. Přípravu na sezonu jsme odstartovali 17. července a tréninky plánovali tak, jak nám letošní „letní počasí" a hlavně dovolené hráčů dovolily. Kádr mužstva pro podzimní část soutěže zůstává stejný, odešel pouze brankář Guldán.

Anton Zelenko