Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Okresní fotbalový svaz hlásí změnu sekretáře

Pardubice - Výkonný výbor rozhodl, že se bude od příští sezony vybírat startovní záloha. V českém fotbale se plánuje i obnovení členských příspěvků

21.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Zamastil

Přesně za týden touto dobou už se budou fotbaloví čtenáři prodírat masou výsledků z prvního jarního kola okresních soutěží. Dnes je zatím seznámíme s novinkami, které se týkají klubů.

Slovo předsedy OFS

Předseda OFS Petr Valenta, rozdělil svojí zprávu do dvou oblastí. Nejdříve seznámil kluby se změnami na celorepublikové úrovni pak přešel na tu okresní.
„Financování Okresních fotbalových svazů pod křídly okresních sdružení, v našem případě Pardubické sportovní organizace, končí. Veškerou činnost si budou OFS platiti ze svých prostředků. Na základě toho rozhodl náš Výkonný výbor, že se od příští sezony bude vybírat startovní záloha. Pro oddíly okresního přeboru bude činit 1000 Kč, pro třetí třídy 800 Kč a pro čtvrté třídy 600 Kč. Mládež bude od těchto poplatků osvobozena,“ vysvětluje Valenta a přistupuje k dalšímu důležitému bodu.

„Měla by být zavedena nová centrální registrace všech hráčů a fotbalových činovníků, a to na třech stupních. Ten první bude zahrnovat hráče, druhý trenéry, rozhodčí, skauty a třetí pak funkcionáře a ostatní fyzické osoby pohybující se okolo fotbalu. Zavedou se tzv. členské příspěvky a na jejich základě bude ČMFS dostávat dotace od vlády pro kluky v trenýrkách, neboli oddíly na nižších úrovních. Tím se také sníží a dá se říci, že vyčistí hráčská základna. Je totiž spoustu hráčů, kteří jsou registrováni, aniž by hráli,“ poznamenal předseda a ve svém projevu plynule přešel k novinkám ve svém rajonu.

„Tou nejzásadnější je změna sekretáře našeho svazu. Od 1. dubna bude vykonávat funkci Lukáš Ouředník, který nahrazuje Stanislava Barvíře,“ oznámil Valenta a dostal se k mládeži, jejíž otázka hýbe s celým krajem.

„Od nového ročníku se změní struktura mládežnických soutěží. Naštěstí bez dopadu na náš okres,“ podotkl předseda, který chce lepší spolupráci mezi funkcionáři svazu a samotnými kluby.

„Za tímto účelem chystáme výjezdní zasedání v lokalitách Holicko a Přeloučsko. První by se mělo konat do konce dubna, a to v nějakém místě na západ od Pardubic. Od těchto setkání, při menším počtu účastníků než na aktivu, si slibujeme větší otevřenost směrem k nám. Třeba se objeví podněty na zlepšení naší práce,“ dodal na závěr své řeči Petr Valenta, předseda pardubického OFS.

Slovo předsedy STK

Předseda Sportovně – technické komise Lukáš Ouředník se nejdříve vyjádřil ke své nové funkci.
„Tak zejména se změní forma působení sekretáře. Nebudu trvale vysedávat na svazu, pouze ve stanovených úředních hodinách. Stane se ze mě takový mobilní sekretář. Budu k zastižení na mobilním telefonu, komunikace bude možná také pomocí počítače. Na druhou stranu dojde ke zkvalitnění webových stránek našeho OFS. Všechny novinky, změny budou co nejrychleji zveřejněny,“ řekl Ouředník, který se dostal ke svému prvotnímu resortu. A začal zápisy o utkání.

„Myslím, že se nám podařilo zvednout úroveň a kvalitu těchto úředních dokladů. Navíc od další sezony budou muset zástupci okresních přeborů vyplňovat zápis o utkání pouze na počítači či na psacím stroji,“ který chce dbát na přesnost také při vyplňování žádostí o změnách termínu či pořadatelství.
„Dá se říci, že jsou doručeny ve stanovené době, nicméně nejsou úplné. Je nutné, aby byly vyplněny přesně,“ vzkazuje sekretářům Ouředník.

Slovo předsedy DK

Předseda Disciplinární komise Jiří Valenta oznámil, že jeho úsek bude v jarní části opět zasedat ve čtvrtek.
„Na základě předložených zápisu o utkání řešíme vyloučené hráče a žluté karty z předešlého víkendu a dalších disciplinárních prohřešků z okresních trávníků. Z toho vyplývá, že stejně jako na podzim už nemusejí oddíly posílat prohlášení vyloučeného hráče. Rovněž my budeme aktuality ihned dávat na web,“ slibuje Jiří Valenta.

Slovo předsedy KR

Předseda Komise rozhodčích František Vaniš si postěžoval, že má k dispozici málo rozhodčích.
„Pro okres jich je třicet osm a to nám ještě některé sebere kraj na lajnu do I. B třídy. Jejich kvalita je různá a víme o jejich chybách. Ale musíme si uvědomit, že jsme na nejnižší úrovni. A jako jsou fotbalisté méně kvalitní, platí to také o rozhodčích. Řekněme sedmnáct jich je top, pak průměr a asi deset jich je na hraně. I když rozhodčí chybují i v nejvyšší soutěži,“ poukazuje Vaniš na rozpačitý rozjezd jarní části Gambrinus ligy.

Autor: Zdeněk Zamastil

21.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Ilustrační foto

Florbal: Čtyři vteřiny od plné sklenice

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Pardubice - Loutková pohádka plná kouzel Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Kulturní dům Dubina.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení