Ve druhém dějství nejvyšší okresní soutěže prokázaly střeleckou formu Opatovice, které skórovaly devětkrát v Mněticích. Jen o gól méně vstřelili hráči Pardubiček, kteří před vlastním publikem přehrály Sezemice.

Mikulovice – Řečany 3:3

Branky: 15., 20. a 32. P. Vencl – 13. a 50. Bank, 33. Chára z penalty. Rozhodčí: Fojtík. ŽK: 2:2. Diváků: 80. Poločas 3:2. Mikulovice: Tomáš – Hromek, Vyskočil, Průša, Valský – J. Hyxa, Carda, Bondor, Stefanov – J. Vencl a P. Vencl. Střídal: Hromádko. Řečany nad Labem: Kaňuka – Štěpánek, Hostinský, Chára, P. Moravec – M. Moravec, Grande, Bahník, Kobera – Tichý, Bank.

V magnetu kola se hosté ujali vedení, ale pak přišly velké chvíle P. Vencla, který si během sedmnácti minut zkompletoval hattrick. Hosté ještě do poločasu skóre zkorigovali gólem Cháry z pokutového kopu a po změně stran zaveleli k mohutné ofenzívě. Hosté zakrátko vyrovnali a v závěru je podržel gólman Kaňuka, který zmařil vyloženou šanci P. Venclovi.

Dříteč – Ostřešany 3:0

Branky: 10. Haan, 30. a 75. Mužík. Rozhodčí: Klempíř. ŽK: 2:4. Diváků: 60. Poločas: 2:0. Dříteč: Frinta – Bednář, Drahokoupil, Kroupa, Hruša – Mužík, Klofanda, Spěvák ml., Pečinka – Morávek, Haan. Střídali: Těšitel, Vosyka, Kadeřávek. Ostřešany: Pechman – Hála, O. Drábek, Bobek, T. Drábek – Novák, Hájek, Kasal, Paštyka – Drbohlav, Bačina. Střídali: Fendrich, Tejnecký, Krejčok.

Domácí tým uklidnila vstřelená branka v 10. minutě, po půlhodině vedl již 2:0. Ve druhé půli mohl snížit Drbohlav, ale jeho dvě šance zlikvidoval Frinta. Výhru Dřítče pojistil svým druhým gólem hrající předseda klubu Mužík.

Chvojenec – Chvaletice 3:0

Branky: 2. Kunart, 36. a 54. Erber. Rozhodčí: Jakoubek. ŽK: 0:2. Diváků: 60. Poločas: 2:0. Chvojenec: M. Pavlíček – Kunart, Zajíc, Moravec, Silbernágl – J. Pavlíček, J. Velinský, Zbudil, Kirchner – Erber, Částek. Střídali: Centner, Nechvíle, Jedlička. Chvaletice: Vondrák – Kretba, Brunclík, Fencl, Mařata – Novotný, Vohralík, Herman, Šourek – Kuch, Saidl. Střídali: Meško, Hrbek, Havrda.

Ve druhé minutě se po rohu prosadil Kunart a o šest minut později trefil Erber tyč. Ve 36. se již Erber nemýlil, když využil přihrávku J. Pavlíčka a zvýšil. Stejný hráč pak ve druhém poločase pečetil chvojeneckou výhru 3:0.

Pardubičky – Sezemice 8:0

Branky: 2., 17., 34. a 38. Poláček, 22. Zelenda, 69. Froš, 74. Urbanec, 83. P. Jonáš. Rozhodčí: Rambousek. ŽK: 1:3. Diváků: 80. Poločas: 5:0. Pardubičky: Dufek – Urbanec, Kaluža, F. Krejčí, Bažant – Froš, Zemek, Pithart, Zelenda – Poláček, Mrázek. Střídali: P. Jonáš, Brus, Luptovský. Sezemice: Pavlíček – Pittner, Blažek, Süttö, Slezák – Plecháček, Kašpar, Kříž, Brychta – Pašťalka, Marek. Střídali: Hrdý, Knaute, Horák.

Domácí se na svého soupeře vrhli hned od začáktu, když ve 2. minutě po rohu Froše otevřel střelecký účet Poláček. Poté hráči Pardubiček zcela převzali iniciativu a postupně zvýšili na poločasových 5:0. V úvodu druhé půle se o slovo přihlásili i hosté, ale neprosadili se střelecky. Následně udávali tempo hry opět domácí a přidali další tři přesné zásahy.

Choltice – Přelovice 4:2

Branky: 31. Bravenec, 34. a 42. Karlík, 65. Svoboda – 3. a 19. Vohralík. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 4:5. Diváků: 80. Poločas: 3:2. Choltice: Zářecký – Jiří Kohoutek, Knapík, Bravenec, Salfický – T. Horák, Jan Kohoutek (78. Brožek), Večerník, Augustin (70. Indra) – Karlík (59. Jan Horák), Svoboda. Přelovice: Rejduga – M. Hladík, D. Mádr, Půlpán, Čapek – Vohralík, Řehák, R. Šprinc, Blažek (30. Khun) – Movsesian (60. O. Šimák), L. Hladík (40. M. Balada).

V 19. minutě zvyšoval Vohralík svým druhým gólem na 0:2 pro Přelovice, ale domácím se ještě do přestávky podařil obrat. Ve druhé půli vsítil Svoboda čtvrtou branku Choltic a i přes snahu Přelovic o vyrovnání si domácí první vítězství pohlídali.

Roveň – Újezd 5:3

Branky: 6., 30. a 51. Melc, 56. Machatý, 63. Vach – 27. a 39. Svatoň, 75. Doležal. Rozhodčí: Májek. Diváků: 70. Poločas: 2:2. Roveň: Baláš – Šišan, Mikuláš, D. Král, M. Koláček – O. Koláček, Vach, Pachovský, Pýcha – Machatý, Melc. Střídali: Mládek, Hloupý, Shejbal. Újezd: Jandák – Rozsévač, Zima, Svoboda, Bendžik – Huňáček, Kolín, Petříček, Firbas – Svatoň, Doležal. Střídali: Rusín, Moravec.

Hráči Rovně po celý zápas ohrožovali soupeřovu branku a v první půli se dvakrát prosadili střelecky. Po chybách v obraně však hostující Svatoň dvakrát srovnal krok. Rozhodující úder zasadili domácí v rozmezí 51. a 63. minuty, kdy vstřelili tři branky.

Mnětice – Opatovice 2:9

Branky: 6. a 69. Vácha – 32. a 57. Novák, 54. a 75. Kuchta (druhá z penalty), 36. vlastní (Václavek), 66. Dujsík, 77. Englich, 80. Vandas, 83. Bartoníček. Rozhodčí: Havel. ŽK 1:4. Diváků: 30. Poločas: 1:2. Mnětice: Havlík – Štěpanovič, Václavek, Šlégr, Hašek – Morávek, Turek, Zelinka, Štancl – Vácha, Tláskal. Střídali: Závorka, Mudroch, Doležal. Opatovice: Cincibus – Valenta, Voříšek, Kuchta, Jičínský – Nosek, Dujsík, Práchenský, Englich – Moník, Novák. Střídali: Bartoníček, Filipek, Vandas.

Domácí Vácha otevřel skóre zápasu, ale ve vyrovnané první půli stihly Opatovice skóre otočit na 1:2. Po změně stran již hosté na hřišti jasně dominovali a přidali dalších sedm branek.