Nejvyšší okresní soutěž fotbalistů měla na programu šesté dějství. Fotbalisté od opatovické elektrárny poztráceli první body.

Mikulovice – Přelovice 1:1

Branky: 20. Valský – 29. L. Hladík. Rozhodčí: A. Svoboda. ŽK: 3:2. Diváků: 80. Poločas: 1:1. Mikulovice: Tomáš – Vyskočil, Handlíř, Carda, Průša – Bondor, Valský, Stefanov – P. Vencl, Šmejda, J. Vencl. Střídali: Štěpán, Dufek, Suchý. Přelovice: Rejduga – R. Šimák, Mádr, Pulpán, M. Hladík – O. Šimák, Řehák, Movsesian – Balada, L. Hladík, Vohralík. Střídali: Bartoš, Pracz, Blažek.

Rychlý a pohledný fotbal otevřel parádní gól Valského z trestného kopu přímo do šibenice Rejdugovy branky. Hosté však zakrátko vyrovnali L. Hladíkem. V dalším průběhu utkání si oba týmy připrapravily několik slibných šancí, tu největší spálil mikulovický J. Vencl z bezprostřední blízkosti .

Dříteč – Chvaletice 2:1

Branky: 63. Spěvák ml., 79. Pluhař – 29. J. Brunclík. Rozhodčí: Klempíř. ŽK: 1:4. Diváků: 50. Poločas: 0:1. Dříteč: Frinta – Bednář, Drahokoupil, Kroupa, Těšitel – Haan, Spěvák ml, Morávek, Pečinka – Meruňka, Voříšek. Střídali: Pluhař, Hrůša, Mužík. Chvaletice: Vondrák – Kretba, Hrbek, Sajdl, Šnýdr – Mařata, Kosprt, BrunclíkVohralík – Kuch, Novotný. Střídali: Hyhlík, Šourek, Filip.

V úvodu utkání neproměnili domácí dvě loženky. Ten kapituloval až ve 29. minutě po přesné střele J. Brunclíka. Po změně stran domácí přidali a v 63. vyrovnal z trestného kopu Spěvák. Vítězný gól vstřelil v 79. hlavou střídající Pluhař po centru Meruňky.

Roveň – Choltice 1:0

Branka: 61. Machatý. Rozhodčí: Rambousek. Diváků: 100. Poločas: 0:0. Roveň: Baláš – O. Koláček, Mládek, M. Koláček, D. Král – Kašpar, Vach, Pýcha, Kaplan – Melc, Machatý. Střídali: Šišan, Hloupý. Choltice: Zářecký – Salfický, Svoboda, Knapík, Jiří Kohoutek – Šmerda, Hošek, Augustin, Večerník – Jan Kohoutek, Karlík. Střídali: Vidičan, Brožek.

V prvním poločase domácí hráči zahodili několik tutových příležitostí, poté se hra vyrovnala a několikrát zahrozili i hosté. V 61. minutě zajistil Machatý domácím vedení, které si až do konce bez větších problémů pohlídali.

Pardubičky – Ostřešany 3:1

Branky: 28. P. Jonáš, 67. Poláček, 88. Kříž – 89. Drbohlav. Rozhodčí: Smitka. ŽK: 2:2. Diváků: 80. Poločas: 1:0. Pardubičky: Maršíček – M. Svoboda, Kaluža, F. Krejčí (55. Zelenda), Bažant – Froš, Zemek, Urbanec, Mrázek (78. Luptovský) – Poláček (75. Kříž), P. Jonáš. Ostřešany: Pechmann – Sekyrka (46. Havelka), O. Drábek, T. Drábek, Hála – Novák, Hájek, Roušal, Jankovský – Drbohlav, Dufek (70. Moravec).

Ve 2. minutě se střela hostujícího Dufka otřela o břevno. Ve 28. střílel Froš a P. Jonáš z dorážky otevřel skóre. V 67. se po rohu prosadil Poláček a zvýšil. V závěru se po akci Urbance a Luptovského dostal míč ke Křížovi, jenž dal tvrdou ranou k tyči třetí gól. O minutu později obstřelil Drbohlav domácího gólmana.

Sezemice – Újezd 2:3

Branky: 13. J. Kašpar, 20. Knížek – 30., 49. a 80. Svoboda. Rozhodčí: Syrůček. ŽK: 2:3. Diváků: 90. Poločas: 2:1. Sezemice: Levinský – Blažek Aleš II., Kříž, Blažek Aleš I., Süttö – Slezák, J. Kašpar, Zd. Plecháček – Valenta, Knížek. Střídali: Hrdý, Pleva, Horák. Újezd: Jandák – Firbas, Zima, Rusín, Kolín – Jiří Petříček, Matys, Doležal – Rozsévač, Jakub Petříček, Svoboda. Střídali: Bosman, Strnad, Mývl.

Počáteční tlak Sezemic vyvrcholil dvěma góly. Pak ale domácí polevili a Svobodovi se podařilo ještě před přestávkou snížit z trestného kopu. Sezemicím mohl pojistit vedení Valenta, ale se střelou váhal tak dlouho až ho hosté odzbrojili. Po přestávce se Újezdu povedlo brzy vyrovnat. Když už to vypadalo na dělbu bodů, Svoboda zkompletovat hattrick.

Mnětice – Chvojenec 1:6

Branky: 36. Závorka – 23., 26. a 42. Erber, 49. a 82. Chmela, 70. J. Velínský. Rozhodčí: D. Strnad. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas: 1:3. Mnětice: Štancel – Štěpanovič (53. Hutla), Václavek, Vafka, Zelinka– Turek (46. Hašek), Tláskal, Vácha, Doležal – Závorka, Mudroch (80. Šíra). Chvojenec: M. Pavlíček – Kirchner, M. Jedlička, Moravec, Silbernágl (65. Pavlíček)– Burkovič, J. Velinský, Zbudil, Nechvíle – Erber, Chmela (70. Částek).

Hosté byli od úvodních minut útočnější, střelecky se dařilo Erberovi, kterému se již v první půli povedl hattrick, ve druhé půli bylo již utkání jen otázkou výše skóre.

Řečany – Opatovice 3:0

Branky: 26. Kobera, 54. Hostinský, 90. Pavel Moravec. Rozhodčí: Hamrník. ŽK: 1:1. Diváků: 180. Poločas: 1:0. Řečany: Kaňuka – Štěpánek, Grande, Chára, Petr Moravec – Kobera, Hostinský, Ujec, Bahník – Němec, Bank. Střídali: Tichý, J. Pelant, Pavel Moravec. Opatovice: Cincibus – Valenta, Kuchta, Voříšek, Jičínský – Englich, Práchenský, Dujsík, Nosek – Ročín, Moník. Střídali: Novák, Vandas, Bartoníček.

Šlágr kola skončil hladkou výhrou domácích. Ve 26. minutě odcentroval Bahník a agilní Kobera špičkou nohy dopíchl míč do sítě. V 54. min. se odrazil míč ke Hostinskému, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Dílo zkázy pro hosty dokonal v poslední minutě Pavel Moravec.