Okresní přebor: Roveň se pokouší o nemožné

Pardubice - Příliš mnoho adeptů. Pojem záchrana musí zajímat ještě jedenáct celků. Trochu překvapivě stále dýchá už dříve k sestupu odsouzená Roveň. Poslední celek okresního fotbalového přeboru rozstřílel Nemošice a přiživil teoretickou šanci.

24.5.2017

Újezd – Moravany B 4:1
V prvním poločase domácí dominovali. Po přestávce však hosté zaznamenali „vracející" gól a začali soka přehrávat. Na vyrovnání ale nedosáhli. A tak utkání rozhodla samostatná akce Koblížka.
Fakta – branky: 24. a 84. Vohralík, 16. Huňáček, 81. Koblížek – 71. M. Lukas. Rozhodčí: Rázek. ŽK: 2:0. Diváků: 50. Poločas: 2:0. Újezd: Hývl – Doležal, Jiří Petříček, Sobotka, Rambousek – Chlumecký, Bosman, Jakub Petříček, Koblížek, Huňáček – Vohralík. Střídali: Rusín, Špitálský. Moravany B: Kaluža – Fibikar, Horák, M. Lukas, Blajda – Hlaváček, Hynek, Fišer, Smejkal – Švadlenka, Turek. Střídal: Mikan.

Dříteč – Přelovice 2:1
Hosté sice do utkání vlétli, ovšem první dvě střely na jejich bránu skončily dřítečskými góly. Stále aktivnější Přelovice snížily z penalty a celý druhý poločas hrály kvůli vyloučení Vrážela přesilovku.
Fakta – branky: 8. Michňák, 12. Zollman – 31. Novotný z penalty. Rozhodčí: Teplý. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (45. Vrážel). Diváků: 90. Poločas: 2:1. Dříteč: Zakopal – Závorka, Vrážel, Pluhař, Bednář – Musil, Klofanda, Zollman, Pečinka – Michňák, Kušnír. Střídali: Voříšek, Zezulka, Hausner. Přelovice: Poříz – R. Šimák (53. O. Šimák), Hajn, Pracz (71. Uhlíř), Šprinc – Blažek (79. Malý), Řehák, Kuhn – Vohralík, Šprync. Poříz – O. Šimák, Hajn, Malý, Šprinc – Vohralík, Řehák, Novotný, Bidlo – Šprync, Hladík.

Dašice – Chvojenec 3:0
Domácí v úvodu přežili několik náznaků šancí a pak sami udeřili. Ještě do konce první půle navýšili své vedení. A když Chvojenec nevyužil po přestávce žádnou z příležitostí, přidali mu na cestu domů ještě jeden gól.
Fakta – branky: 17. O. Vajer, 39. Morávek, 88. Vinař. Rozhodčí: Málek. ŽK: 2:1. Diváků: 60. Poločas: 2:0. Dašice: Černohubý – M. Hora, Kašpar (89. Krajíček), L. Vajer, Cabicar – D. Šibal (74. J. Vajer), Vinař, Morávek, Šprta (90. J. Englich), Polák – O. Vajer. Chvojenec: M. Píša – Burkovič, Pitra, Centner, Moravec (57. J. Pavlíček) – J. Píša (79. J. Zbudil), Richter, Pokorný, Skutil (71. Půlpán) – T. Velinský (89. Dostál), Vilím (79. Štěpánek).

Přelouč B – Mikulovice 4:4
V prvním půli si domácí dělali se soupeřem, co chtěli. Za to po pauze předvedli katastrofální výkon.
Fakta – branky: 5. a 17. Kosek, 13. Milan Beránek, 33. Vinarčík – 10. a 89. vlastní, 71. P. Vencl, 84. Kříž. Rozhodčí: Svoboda. Bez karet. Diváků: 30. Poločas: 4:1. Přelouč B: Marek – Kačírek, Kmoníček, Martin Beránek, Minařík (46. Havlas) – Štainer, Machačný (46. Školník), Kosek, Milan Beránek – Vinarčík, Volejník. Mikulovice: Pitra – Kříž, Vyskočil, Valský, Křivka – T. Karlík, P. Vencl, Stefanov, Štěpán (46. Vohralík) – Plesinger, Hyxa (62. M. Karlík, 89. Václavek).

Roveň – Nemošice 5:1
Domácí už hrají bez nějakého stresu. A zejména první poločas byl z jejich strany jako z partesu.
Fakta – branky: 9. a 39. Pekárek, 12. T. Krpata, 35. J. Krpata, 47. Kašpar – 87. Linha. Rozhodčí: Jakoubek. ŽK: 1:1. Diváků: 60. Poločas: 4:0. Roveň: Baláš – Roček, Shejbal, Melc, Kašpar – Johadines, Mládek, J. Krpata, Mikuláš – T. Krpata, Pekárek. Střídali: Mikan, D. Král, Šándor. Nemošice: Dufek -Zelenka, Hofman, Večeřa, Šimek – Vaculík, Řezníček, Bratršovský, Kostka – Vítek, Linha. Střídali: Dvořák, Topolský, Vl. Polanecký.

L. Bohdaneč – Rosice 2:5
Výsledek neodpovídá průběhu utkání, které svou úrovní patřilo do vyšší soutěže. V první půli se domácí dvakrát vyhrabali ze dvou gólového manka. Po pauze se tlačili za vyrovnáním, ovšem Rosice využily jejich otevřené obrany.
Fakta – branky: 26. Baldrych, 36. Virt – 19. a 21. Hovorka, 72. a 79. F. Bartoš, 31. vlastní. Rozhodčí: Čermák. ŽK: 0:3. Diváků: 110. Poločas: 2:3. Lázně Bohdaneč: Jezdinský – Kopřiva, Klement (83. Novák), Musil, Baldrych – Kvapil, Sadílek, M. Molek, T. Molek (61. Voženílek) – Žurek (73. Uhlíř), Virt (73. Strejček). Rosice nad Labem: Vlček – Jan Růžička, Červenka, Rousek, Pešek – Hovorka (75. Vratišovský), Jiří Růžička (77. Lietavec), Rogovik, Lejsek (71. Voleský) – F. Bartoš, M. Bartoš (79. Pipek).

Ostřešany – Opatovice 4:0
Domácí předváděli od začátku kombinační fotbal. Svojí převahu vyjádřili i brankově. Stínem utkání je návštěva vozidla rychlé záchranářské pomoci při zranění Krska.
Fakta – branky: 39. a 60. L. Moravec, 7. Mrázek, 20. Fiala. Rozhodčí: Balog. ŽK: 1:1. Diváků: 120. Poločas: 3:0.
Ostřešany: Jahelka – Havelka, Paštyka, Hošek, Mrázek – Sekyrka, M. Moravec, Dufek, Drbohlav – Fiala, L. Moravec. Střídali: Hrubeš, Ledvinka, Vilím, Havlíček, Hodás. Opatovice nad Labem: Hampl – Křovák, Balog, Kovařík, Nový – Kouba, Hladík, Krsek, H. Bartoníček – Kuric, J. Richter. Střídali: Vandas, Forbelský.

VILÉM III. TŘ. HOLICKO
Vys. Chvojno – Rosice B 3:2 (2:2). Branky: Kocián, Komárek, Flachs – P. Zelinka 2. St. Mateřov B – St. Hradiště B 6:1 (2:0). Branky: Jonáš a Vašíček po 2, Hašek, Hlaváček – Šmíd. Opatovice B – Dražkovice 1:5 (0:2). Branky: Jánoš – Bílek 2, J. Mazánek, Tesař, Movsesyan. Jaroslav – Pardubičky B 3:2 (3:2). Branky: St. Trunec 2, Žídek – Navrátil, Bříza. Chvojenec B – Ostřetín 0:1 (0:1). Branka: Řepka. Býšť – Torpedo Pce 2:3 (2:0). Branky: Pekáč, Jirásek II – P. Kaciáň, Roman, Mzyk. Mnětice – Veliny 6:5 (2:2). Branky: Václavek 2, Tilšer, Tláskal, Král, Neugebauer – Železný 2, Kuchta, Eichler, Havrda.

GRANÁT III. TŘ. PŘELOUČ.
Semín – Rybitví 0:2 (0:1). Branky: Levai z pen., Jarmar. Bukovka – Staré Čívice 6:1 (3:1). Branky: Abbrent 2, Jičínský, Vondrouš, Rež, Friedrich – Vojtíšek. Jankovice – Chvaletice 5:1 (2:0). Branky: Šetina a Mencl po 2, Doležal – Molnár. Valy – Rohovládova Bělá B 3:1 (2:0). Branky: Pleskot, Chleboun, Klas – Král. Lipoltice – Rohoznice 0:5 (0:1). Branky: Ryšavý 2, Šmaha, Štěpánek, Dvořák. Srch B – Selmice 6:2 (4:1). Branky: Hocque a Ginter po 3 – Hochman 2. Křičeň – Lány 7:0 (3:0). Branky: Biath 3, Vácha, Gloza, Metelka, Kučera.

HAINZ IV. TŘ. HOLICKO
Hor. Ředice B – Dašice B 3:1 (1:0). Branky: Kopecký 2, Mládek – Kučera. Nemošice B – Litětiny 0:2 (0:1). Branky: M. Gallik, Kaplan. Dříteč B – Popkovice 11:1 (4:1). Branky: Závorka 4, Dudáš 2, Pech Mužík Zezulka, Mudroch, Zakopal – Vejdělek.

HAINZ IV. TŘ. PŘELOUČ.
Kojice – Paramo Pce 2:2 (0:1). Branky: Pohanka z pen., Provazník – Pavlák, Dušek. Tetov – Křičeň B 6:2 (4:0). Branky: Příhoda 4, Rajnet, Němec – F. Gloza, Biath. Újezd B – Zdechovice 4:0 (2:0). Branky: O. Rozsévač 2, D. Šebek, Doležal. Choltice B – Staré Ždánice 4:0 (2:0). Branky: Cvejn, Hutla, Mrkvička, Brožek.(zz)

24.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.