Přestože v předešlých pěti kolech uhráli pouhý bod, na hřišti druhých Pardubic zcela nečekaně vydolovali všechny tři. Rozhodující branku vstřelil čtyři minuty před koncem řádné hrací doby střídající Hašler.

Stoprocentní disciplinovaný výkon všech hráčů přesně podle taktických plánů.

Tak vypadal v očích ovčárského trenéra Pavla Janečka recept na cenné vítězství.

„Rozhodně jsme nepřijeli s poraženeckou náladou a chtěli bodovat. Že nakonec odvezeme tři body, je tak trochu překvapením."

Hosté se v utkání trefili jako první. Stoper Studený totiž znovu ukázal, že zahrávání přímých kopů patří k jeho silné disciplíně. Na vyrovnání si pak domácí museli počkat do závěru poločasu a postaral se o něj hlavou záložník Dittrich, oblékající ještě na podzim ovčárský dres. „Po gólu Studeného do nás soupeř bušil, my jsme se ale výborně posouvali a plnili taktické pokyny. Jedinou naši chybu v zápase potrestal na zadní tyči Dittrich," komentoval hostující kouč první poločas.

V tom druhém se Východočechům výsledek otočit i přes tlak nepodařilo. Rozdílového gólu se naopak dočkali hosté zlobící soupeře z brejků. Svoboda z jednoho takového rozezvučel tyč a Müllera zastavoval jen za cenu hodně „tmavé" žluté karty domácí brankář, v 86. minutě už střídající Hašler hlavou po centru Müllera rozjásal ovčárský tábor. „Domácí do nás dál bušili, my pokračovali zezadu na brejky a z jednoho rozhodli. Všichni hráči včetně střídajících předvedli stoprocentní výkon, a proto jsme vyhráli," dodal Janeček.

Domácího trenéra Martina Svědíka zklamal nejen výsledek, ale i výkon jeho týmu.

„Soupeř přijel s taktikou narušovat naši hru. My jsme se s tím nedokázali vyrovnat a prosadit se," našel příčinu porážky a označil pardubickou hru za nemastnou – neslanou. „I když jsme se před branku dostali, tak nám scházel důraz ve vápně. Kvůli tomu, že jsme gól nedali, otevřela se v závěru obrana, a soupeř toho využil ke vstřelení vítězné branky."

Pardubice – Ovčáry 1:2 (1:1)

Branky: 43. Dittrich – 10. Studený, 86. Hašler
ŽK: 2:1
Rozhodčí: Pastyřík
Diváci: 340
Poločas: 1:1.

Pardubice: Shejbal – Přibyl, Prorok, Šejvl (77. Sklenář), Norek – Dittrich (46. V. Kakrda), Řezníček (87. Kudrna), Jeřábek, Hundák – Brychta, Petrus.

Ovčáry: Straka – Chalupa, Ondrák (69. Hašler), Studený, Viskup – Kadlec (84. Glasnovič), Cigánek, Svoboda (77. Hyka), Mareš, Horák – Müller.