Neděle, 17.00: RMSK Cidlina Nový Bydžov (15. místo, 21 bodů) – FK Pardubice B (12. místo, 27 bodů).

Venku si Bydžov vede často dost bídně. Jenže doma umí sbírat body celkem pravidelně. „Na jaře jich uhrál deset a z toho sedm na svém hřišti. Bude to pro nás zápas pravdy," soudí trenér Pardubic Josef Krupička.

Pokud jeho celek vyhraje, bude se mu před koncem divize dýchat zase o něco lépe. Na svého soka by měl už devítibodový náskok. „Bylo by to super. Jedeme tam hlavně neprohrát," je v nějakých sebevědomých prohlášeních opatrný Krupička.
V hlavě totiž pořád nosí myšlenky na mizernou koncovku v poslední bitvě s rezervou Hradce. Pardubice zazdily několik tutovek a zápas skončil bez branek. „Dovolím si tvrdit, že mít náš poslední soupeř takové šance, do kterých jsme se dostali my, dal by pět gólů," kroutí hlavou pardubický kouč.


Teď musí Josef Krupička svoji defenzivu připravovat na excelentního kanonýra Michala Blažeje. Dovede se trefit z každé pozice.
„Samozřejmě, že na něho budeme kluky upozorňovat. Ale často můžete o takových hráčích mluvit jak chcete, střelci mají v palici stejně o kolečko navíc. Vždycky stojí tam, kam by nikdo nečekal, že se může míč odrazit. Dovedou se prosadit," podtrhne Krupička příjmení Blažej dvakrát a pro jistotu ještě zvýrazní červeně.