O víkendu pokračuje zápasy 4. kola Česká fotbalová liga. Trojice východočeských týmů nastoupí k utkáním dnes. Pardubice a Letohrad doma přivítají Mladou Boleslav B, respektive Kunice. Chrudimští míří na půdu Hlavice, farmy prvoligového FC Hradec Králové.

So 10.15: FK Pardubice (1. místo, 9 bodů) – FK Mladá Boleslav B (11. místo, 3 body).

Postaví Mladá Boleslav to nejsilnější co má? Skoro to vypadá, že ano. Je reprezentační přestávka, a tak se rezervní týmy mohou „natřískat“ hráči z Gamrinus ligy. Takže po trávníku Pod Vinicí by se dnes dopoledne klidně mohli prohánět aktéři utkání Evropské ligy s kyperskou Larnakou.
„Je obtížné odhadnout sestavu soupeře. Počítám ale, že přijede s podobnou, jako se představil v Kunicích. Tedy obohacenou o hráče z ligového týmu. Každopádně musíme počítat s tím, že ať se tak stane nebo ne, dorazí k nám tým s hráči, kteří jsou na tom kondičně výborně, a nečeká nás tedy nic lehkého,“ tuší pardubický trenér Martin Svědík, kterého trápí zdravotní stav kádru.

„Máme poměrně dost zdravotních problémů, především nám bude chybět Rešetár, kterému se ke svalovému zranění přidala i nemoc. Problémy mají i Javůrek, Petrus a Jarosz. Jediným pozitivem je lepšící se stav Jeřábka, který už je zcela fit.“

So 17.00: FK OEZ Letohrad (12. místo, 3 body) – FK Kunice (8. místo, 4 body).

Letohrad si chce po nevydařeném utkání v České Lípě napravit reputaci a získat na domácí půdě tři body. „Finanční možnosti a kádr prošpikovaný ligovými hráči ale staví Kunice do role favorita, nebude nás rozhodně čekat vůbec snadný zápas,“ řekl kouč Letohradu Jaroslav Veselý, který bude postrádat na lavičce Strasmeiera. O nástupu Vaniše se ještě rozhodne.

So 17.00: SK Hlavice (4. místo, 6 bodů) – MFK Chrudim (6. místo, 5 bodů).

Východočeský novic by rád pokračoval v sérii bez porážky, když dosud zdolal Ovčáry 2:0 a remizoval s Plzní B a s Karlovými Vary shodně 2:2.
„Bude to ovšem těžké. Hlavice má dobrou formu. Nejprve vyhrála v České Lípě 1:0, nad Roudnicí 3:1 a minule prohrála v Kladně 1:2 až v závěru zápasu. Z hradecké farmy jí pravidelně pomáhá čtyři až pět hráčů, takže to musí být na její hře znát,“ je si vědom chrudimský trenér Pavel Jirousek. A jestli si proti bývalým spoluhráčům nezahraje i Tomáš Malinský, který do Hradce v létě přišel právě z Chrudimi? „Za Hlavici si už zahrál, ale pokud mám dobré informace, tak by proti nám nastoupit neměl,“ tvrdí Jirousek, jenž bude postrádat špílmachra Vladyku. Ten je nyní s futsalisty Era–Packu Chrudim ve Slovinsku.

(zz, hh, pn)