Přichází nejvyšší čas někoho rozstřílet na maděru. Chytit se, obnovit pohodu, která v Pardubicích vládla v červenci.

„Žádný zápas není jednoduchý. Ale nám teď velí povinnost doma zvítězit. To je jasné," nehledá výmluvy trenér východočeských fotbalistů Jiří Krejčí.
Jeho celek má po třech kolech na kontě pouhé dva body, na první vítězství čeká. V sobotu Pod Vinici dorazí Bohemians Praha, kteří sice v úvodních dvou zápasech inkasovali dohromady devětkrát, jenže minulý týden zpražily Vltavín 3:0. Zářil hlavně Adam Vlkanova, drobounký odchovanec hradecké Olympie, dal dva góly a blízko byl hattrick. „Votroci" o něj zájem neměli, a tak se osmnáctiletý talent upíchl jinde.

Kromě něho se v útoku bije ještě kapitán Zdeněk Šenkeřík. „Musíme být letos skromní, jednoznačně tady hrajeme o záchranu," naznačuje, že tenhle tým už dávno není tak ambiciozní, jako býval před lety.
To Pardubice měly úplně jiné plány. V pohodě se usadit v horní půlce, bavit fotbalem, rozdávat radost, krása měla střídat nádheru…

Realita je jiná. Asi nikoho by po kanonádách v přípravě nenapadlo, že Krejčího svěřenci budou řešit problém s bídnou koncovkou. Ale stalo se.
Dva, jeden, nula. Takhle klesá střelecká forma od prvního kola. Jediné pozitivum je, že hůř už být nemůže. „Někdy to tam padá, jindy se snažíte úplně stejně, ale na zakončení se může podepsat trochu nervozita nebo křeč. Těžko říct, kde je zakopaný pes. My se hlavně musíme do šancí dostávat dál a konečně to prolomit," burcuje Krejčí.

Do minulého týdne mohl doufat, že Pardubice probere šutér David Petrus. Jenže po jeho nečekaném odchodu do Baníku Ostrava si musí poradit bez něj: „Odešel druhý nejlepší střelec celé soutěže za minulý rok. To je velké oslabení. Na druhou stranu jsem ale rád, že je celá věc vyřešená. Nejistota v kabině panovala delší dobu a rozhodně dobrý vliv neměla."

Kouč na svého kanonýra spoléhal. Petrusovo jednání ho dost rozhodilo a není se čemu divit. Krejčí na něj sázel. „David dal v práci výpověď a mluvili jsme o tom spolu. Přesvědčoval mě, že za tím nemám nic hledat. Tohle mě zklamalo hodně," říká pardubický trenér.

„I když zameškal tři čtvrtiny přípravy, dal jsem mu šanci hned v prvním kole v Hradci. Chtěl jsem, aby cítil jasnou důvěru. Počítal jsem s tím, že Davida přes zimu asi neudržíme. Tohle mě ale zaskočilo hodně," dodal ještě k tématu Petrus.
Teď  má ale hlavu plnou zelené a bílé. Musí vymyslet plán, jak vyzrát na Bohemians.

Krejčí by moc rád použil smrtelně nebezpečného ofenzivního kouzelníka Lukáše Rešetára. Jenže je tady háček. Start nejlepšího českého futsalisty je nejistý, hala volá. „Jednáme ale s vedením Era-Packu Chrudim. V sobotu večer mají nějaký přátelský zápas, tak je šance, že by ho z něj mohli uvolnit," prozradil Jiří Krejčí.

Ale pokud rokování s futsalisty nedopadne, svět by se hroutit neměl. „Nechci to stavět tak, aby byl Lukáš v nějaké pozici spasitele. Jeho kvality jsou jasné, ale nemá cenu na něj vytvářet tlak, že přijde a zachrání nás," má jasno Krejčí.