Nejbližší program
Středa, 13.00, UMT Eden, Praha: Pardubice – České Budějovice (Tipsport liga)
Pátek 10. ledna, 14.00, UMT Ml. Boleslav: Mladá Boleslav – Pardubice (přátelské utkání)
Sobota 18. ledna, 13.00, UMT Eden, Praha: Pardubice – Liberec (Tipsport liga)
Středa 22. ledna, 14.30,  UMT Eden, Praha: Pardubice – Bohemians 1905 (Tipsport liga)

Jde se na věc! Pardubičtí fotbalisté dnes od 13 hodin začínají na umělé trávě v Edenu svoji pouť zimní Tipsport ligou.
Prvním soupeřem  budou České Budějovice, se kterými se dobře znají z FNL.

Na jihu Čech bylo přes zimu docela rušno, skončil trenér Pavel Hoftych a na jeho místo nastoupil  sportovní manažer Martin Vozábal. Do přípravy se zapojí čtyři noví hráči a jedním z nich je Ondřej Herzán, který několik let strávil i v Pardubicích. „Popere se o místo v kádru," poznamenal na adresu dvaatřicetiletého záložníka Vozábal.

Pardubice během včerejšího dne  mohly počítat jen s fotbalisty, co se jim vrátili z hostování. Příchod střelce sparťanské rezervy Lukáše Poučka se zasekl na dovolené, kterou měl sekretariát pražského klubu. Věci už jsou ale v pohybu. „V pondělí jsme dostali souhlas s trénováním a se zapojením do přípravných zápasů. Návrh smlouvy na půlroční hostování čekáme během úterý," prozradil včera Deníku sportovní manažer Pardubic Vít Zavřel.
Sám si od levonohého rychlíka, který na podzim zvládl 10 branek v ČFL dost slibuje: „Měl by nám hodně pomoci."
Otázkou hodin by měly být další dvě posily, jejich jména si Zavřel nechal zatím pro sebe: „Ale mohu prozradit, že se jedná o zahraniční hráče. Zkušenosti mají, ale ne z vyšší české soutěže. Jestli nebudou k dispozici ve středu, měli by nastoupit v pátek v Mladé Boleslavi," plánuje pardubický sportovní manažer.

Obě nová jména by měla pozvednout ofenzivu jeho celku: „Je to tak, jsou to dva ofenzivní záložníci, kteří mohou ale hrát jak na kraji zálohy, tak v útoku," dodal ještě.
Post levého krajního obránce, který se uvolnil po odchodu Davida Norka, Pardubice vyřeší z vlastních zdrojů.

Jak? Z pravé zálohy se dozadu zatáhne Tomáš Pospíšil. „Vrátíme ho na jeho původní post do obrany. On je naší variantou číslo jedna místo Davida Norka," jasně potvrdil Vít Zavřel.
V záloze se Pospíšil na podzim spíš trápil, teď konečně dostane šanci na pozici, kde je zvyklý. „Je to hlavně defenzivní hráč, směrem dozadu dokázal protihráče vždycky vygumovat. Věříme, že tam bude hrát dobře a tenhle post mu sedne," dodal pardubický boss.