Fotbalisté Pardubic po čtyřech porážkách v řadě vyrážejí v neděli směr Varnsdorf. Tady musí armáda trenéra Jiřího Krejčího loupit.
„Žádná skepse na týmu patrná není, nikdo není zdrcený," hlásí pardubický kouč. V týdnu se žádná velká bouřka pardubickou kabinou neprohnala. „Nepanikaříme. První cíl, záchrana, je splněn. Nad sestavou teď samozřejmě přemýšlíme, ale že bychom plánovali nějaké kompletní překopání základní jedenáctky, to ne," pokračoval pardubický kouč, který kromě dlouhodobého maroda Luďka Frydrycha bude možná postrádat ještě dva svěřence.
Svalové problémy trápí záložníka Jana Řezníčka, ve čtvrtek pak trénink kvůli zranění nedokončil mladý útočník Dominik Fusek.

Recept  na vyhrabání se z krize? Tady není co řešit. Jízda po zadku, jednoduchost, důraz v osobních soubojích… „Ano, tohle se vždycky říká. My bychom hlavně chtěli podat ve Varnsdorfu zodpovědný výkon a od něj se odrazit dál," přeje si Krejčí.
Pardubický soupeř má momentálně za sebou také docela nešťastné období. Na podzim zářil, jenže po zimní pauze jako by nemohl popadnout dech.

Body rozdával po hrstech. Doma dokonce prohrál s posledními Bohemians a s předposledním Vltavínem jenom remizoval. Rozprášil Sokolov 5:0, jenže následně nevyhrál šest utkání v řadě.
„Stejně je to jeden z nejlepších týmů v soutěži," mluví pardubický trenér úplně stejně jako jeho kolega ze Sokolova Aleš Jindra, který  Varnsdorf vynášel do nebes.

„To pro mě není žádné překvapení. Varnsdorf se snaží hrát moderní tempo fotbal. Kolem dvou tří starších hráčů je dobře poskládaný celý tým, ti mladší nešetří krokem, tohle mužstvo hýří pohybem," všiml si Krejčí.
Varnsdorf ukončil trudné časy minulý týden, kdy vyhrál v Mostě 3:2. Pardubice by se teď potřebovaly chytit na něm…