Drží se v první čtyřce druholigové soutěže, nyní je čeká přímo její lídr. Pardubičtí fotbalisté míří na jih Čech, kde v neděli od 17 hodin nastoupí v další těžké zkoušce proti Českým Budějovicím. Na Dynamo ztrácí Pardubice pouze dva body.

Je to výzva číslo 3. Východočeši již na podzim hráli v Opavě a v Třinci. I když si v obou zápasech vytvořili řadu šancí, odjížděli s prohrou 0:1. Jak obstojí v dalším duelu na hřišti soupeře, který je v tabulce před nimi?

České Budějovice se vyhouply na první místo, když doma zdolaly Opavu 2:1. Na podzim na Střeleckém ostrově ještě neprohrály.

„Jsou kompaktním celkem, který má vyrovnanou obrannou i útočnou fázi. Soupeř mužstvo omladil, má dobře věkově poskládané mužstvo. Není náhoda, že jsou momentálně na prvním místě,“ říká o Dynamu pardubický trenér Jiří Krejčí.

Jeho tým se může odrazit od posledního utkání. Zatímco Budějovičtí jen remizovali v Táboře 0:0, Pardubice po obratu přehrály Varnsdorf.

„Pro psychiku je jenom dobře, pokud z 0:2 otočíte na 3:2. Navíc, když se nám v prvním poločase nedařilo. Takové výhry jsou kolikrát cennější,“ potvrdil Krejčí.

Do známého prostředí se vrátí útočník Michal Petráň, jenž v Českých Budějovicích dříve působil. „Těším se, nejde zapomenout, že jsem za Dynamo pár let hrál. Stále je to pro mě trochu speciální zápas, ale věřím, že v neděli vyhrajeme,“ uvedl Petráň pro klubový web.

„Udělal veliký posun a patří v Pardubicích ke klíčovým hráčům. Směrem dopředu je velice nebezpečný a letos přes disciplinární trest nastřílel už šest gólů,“ upozorňuje na nejlepšího střelce Pardubic David Horejš, trenér Českých Budějovic. V jeho týmu zatím nejvíce střílí čtyřgóloví Jakub Pešek a Ivo Táborský.

Na dvaatřicetiletého útočníka si Petráň z jihočeského angažmá pamatuje. „V týmu je dlouhou dobu, zahrál si i ligu, má velké zkušenosti. Na něj si musíme dát pozor,“ řekl směrem k Táborskému.

Trenéři Pardubic v neděli budou postrádat reprezentanta Tomáše Ladru, který nemůže nastoupit po vyloučení v závěru minulého utkání s Varnsdorfem.