Hvězda zápasu
Brankář Pardubic LUDĚK FRYDRYCH. Senzační práce! Spolehlivě chytal už před týdnem, ale teď zářil. Díky jeho třem zákrokům v posledních minutách odjely Pardubice s bodem.

Moment zápasu
JEDINÁ TUTOVKA. Pardubice na podzim trápila hlavně žalostná produktivita. Ve Frýdku-Místku to ale lepší být nemohlo. Jedinou větší šanci proměnil v 87. minutě v gól Jeřábek.

Oplatily jim stejnou mincí. Pardubice na hřišti Frýdku-Místku vydřely bod za remízu 1:1. Opakovala se tak situace ze zápasu na východě Čech, tam letní duel skončil úplně stejně.

Bod pro hosty zařídil jejich nejlepší hráč podzimu. Jan Jeřábek ve druhé lize válel, patřil mezi nejlepší záložníky soutěže.
Pro Východočechy je nepostradatelný při zakládání útoků, pomalu každá akce se rozjíždí přes něj a klíčovou roli hraje i v defenzivě. Ve vzduchu uskáče i o hlavu vyššího protivníka.
Ve Frýdku ale nastoupil pod hrozbou osmé žluté karty, což by znamenalo stopku na první dvě jarní kola.

Nakonec zůstal bez trestu. Bonus navíc? V 87. minutě vstřelil vyrovnávací gól. Pardubický lídr  natáhl ke střele  a procedil brankáře Prepsla. Ano, takhle se tahají kaštany z ohně!
Domácí vedli už od 38. minuty, kdy se po centru z pravé strany prosadila frýdecko-místecká věž jménem Hynek Prokeš.

Pardubičtí o jeho schopnostech zabijáka moc dobře věděli. Jenže uhlídejte si nesmírně otravných 189 centimetrů celý zápas…
Žádný festival šancí a dobré nálady se ale před více než dvoutisícovou návštěvou nekonal.

Na další chvilky vzrušení si diváci museli počkat až do zmíněné 87. minuty. Kvůli pardubickému  vyrovnání však prokřehlé ruce z kapes rozhodně nevytahovali.
Modrá armáda Milana Duhana přesto mohla slavit tři body. V drtivém závěru Pardubice zmáčkla jako citron. Mozolovu střelu ale brankář Luděk Frydrych vyrazil na roh a poradil si pak i s hlavičkou Žídka a střelou Kovaříka. Svěřenci Jiřího Krejčího tak podzim končí s 21 body.

MFK Frýdek Místek - FK Pardubice 1:1
Fakta – branky: 38. H. Prokeš – 87. Jeřábek.
Rozhodčí: Pechanec – Fišer, Černý.
ŽK: 3:1 (Mozol, Soukup, Vašenda – Norek).
Diváci: 2 192.
Poločas: 1:0.
MFK Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Coufal, Žídek, J. Prokeš – Kovařík, Talián (84. Korneta), Mozol, Vašenda – Lukáš (71. Soukup), H. Prokeš. Trenér: Duhan.
FK Pardubice: Frydrych – Přibyl, Vencl, Šejvl, Norek – Dostálek, Kudrna, Fusek (90. Hodas), Jeřábek, Hundák (88. Janecký) – Pospíšil (65. Rešetár). Trenér: Krejčí.

Pardubice – Díky jeho ráně neodjely Pardubice s prázdnou a ve Frýdku-Místku vybojovaly bod za remízu 1:1. „Kousek za vápnem jsem zkusil vystřelit, obránce mě sice zablokoval, ale míč se odrazil zpátky. Druhý pokus už skončil v bráně," popisoval svůj vyrovnávací gól záložník JAN JEŘÁBEK. V 87. minutě tak domácí fans pěkně naštval.

Jan Jeřábek: „Bod jsme si zasloužili"

close Jan Jeřábek zoom_in Bod jste získali až těsně před koncem.Věřil jste ještě, že náskok domácího týmu smažete?
Myslím, že jsme si bod hlavně zasloužili. Celý druhý poločas jsme byli v nějakém tlaku, i když jsme se do velkých nedostávali. Spíš šlo jen o takové náznaky. Stejně jsem věřil, že nám tam nějaký gól spadne. Že přišel takhle pozdě, to je už druhá věc.

Na podzim jste dokázali vstřelit gól v posledních minutách už několikrát. Ukazuje to velkou vnitřní sílu Pardubic?

Doufám, že ano. Dříve se nám takové věci moc nedařily. Otáčet, nebo srovnávat zápasy v posledních minutách nám příliš nešlo.

Moc ale nechybělo a odjeli jste s prázdnou. Frýdek-Místek vás na konci pěkně zmáčknul. Kde byl problém?
Měl vepředu dva vysoké útočníky a pomáhal si dlouhými nákopy. Před brankou tak vznikly dva, nebo tři závory. Naštěstí náš brankář Luďa Frydrych všechno pochytal. Remíza byla zasloužená.

Co se týká vysokých útočníků… Všichni vědí, jak nebezpečný je Hynek Prokeš a stejně dává góly. Trefil se i proti vám. V čem je tak výjimečný?

Je ve hře hodně chytrý, umí využít svoji postavu a když se dostane do šance, promění ji.V našem zápase byl možná ale ještě nebezpečnější ten druhý útočník (Lukáš).

Musel jste odehrát zápas bez karty, abyste nepřišel o úvod jara. Soustředil jste se na to i při utkání?

Před zápasem jsem o tom přemýšlel. Ale během utkání už ne. Hlavně jsem ale nechtěl dostat žádnou zbytečnou.

Během podzimu jste nasbíral sedm žlutých. Docela dost, ne?

Je, vím to. Jednu jsem si nechal dát, abych měl čtyři… Ale je to hodně. Doufám, že na jaře to změním.