Za Pardubice nastoupil poprvé stoper Tomáš Rada ze Slovácka, od začátku utkání již byl opět připraven Michal Petráň. Právě on mohl skórovat v prvním poločase, ale nejprve ho vychytal brankář Repáň, potom mířil do tyče. Ve 22. minutě zaznamenal jediný gól utkání Jan Prosek, který se prosadil přesnou střelou v pokutovém území.

Hosté se drželi i po přestávce a znepříjemňovali Pardubicím cestu za dalšími góly. V šancích se objevili Kašiar či Blažek, ale skóre se neměnilo. Na druhé straně pak v závěru vytáhl vydařený zákrok brankář Štěpán Hrnčíř a uhájil čisté konto.

"Herně se nám zápas tolik nevydařil. Neměli jsme dobrý pohyb, ale i tak jsme se dostali do brankových příležitostí. Produktivita nám scházela. Kdybychom dali v první půli dva nebo tři góly, tak by se nám hrálo lépe," uvedl po těsné výhře Jiří Krejčí, trenér Pardubic.

V jednání je příchod útočníka Romana Kašiara, v nejbližších dnech se rozhodne i o možném setrvání Tomáše Rady. Naopak na odchodu z Pardubic je útočník Petr Rybička, jenž by měl hrát v Chrudimi.

Pardubice - Otrokovice 1:0

Fakta – branka: 22. Prosek. Rozhodčí: Drábek – Vodrážka, Dujsík. Diváků: 50. Poločas: 1:0.
FK Pardubice: Hrnčíř – Prosek (46. Blažek), Rada, Šejvl (46. Kopřiva), Čelůstka (70. Prosek) – Fousek (46. Látal), Řezníček, Jeřábek, Sokol (46. Mužík) – Černý (46. Kovář), Petráň (46. Kašiar).
Otrokovice: Repáň – Zábojník, Kiška, Byrtus, Juráň, Mlýnek, Behan, Jurča, Pěnička, Škubník, Bojda (Semanko – Fiala, Chwaszcz, Slaný, Vašulka, Kalus).