To spojení platilo po čtyři roky. Fotbalové Pardubice a Luděk Frydrych. Nejprve doplňoval mezi tyčemi Martina Shejbala, postupně se stal gólmanem číslo jedna. Až po minulé sezoně se Pardubice rozhodly, že upřednostní mladší brankáře a s devětadvacetiletým gólmanem ukončily spolupráci. Luděk Frydrych nyní chytá za třetiligovou Olympii Hradec Králové.

V Pardubicích ho nahradil Milan Knobloch, jenž o sobě dal vědět povedenými výkony již v předchozí sezoně. Byl i u výhry nad pražskou Spartou v českém poháru. Nyní na podzim odchytal ve FNL 14 zápasů.

„Vím, že veřejnost byla zpočátku trochu skeptická, protože Luďka měli diváci rádi. Milan byl na startovní čáře trochu v nevýhodě, ale popral se s tím. Že se nám podzim výsledkově nepovedl, není chybou gólmana," zamýšlí se nad podzimní částí Martin Shejbal, trenér brankářů Pardubic a české reprezentace do 20 let.

Podle Shejbala Knoblochovi v minulosti pomohla právě velká konkurence v podobě Frydrycha. „Milan mohl skončit někde na divizní úrovni, ale přišel k nám jako sekundant k Luďkovi Frydrychovi a dnes je z něj druholigový gólman. Poprvé vstupoval do sezony ve FNL jako brankář číslo jedna, což není jednoduché na psychiku."

Jak se s novou rolí Knobloch popasoval? „Beru to jako první půlrok, kdy nás rozhodně nezklamal. To se týká přístupu i výkonů. Jediné, co můžu Milanovi vytknout, byl jeho zkrat ve Znojmě, kdy mu zřejmě ujely nervy a oslabil tým na dva zápasy," vrátil se Shejbal k červené kartě, kterou brankář Pardubic obdržel v závěru duelu.

„Určité věci si vždy vytkneme v rámci hodnocení, kdy si zanalyzujeme góly, které jsme dostali. Třeba i ten smolný z Třince, který ovlivnilo počasí, ale i tak by si s tím měl poradit," uvedl Shejbal, který má v tomto ohledu situaci o něco jednodušší. Knobloch je sám k sobě kritický až moc. „Milan je snad nejvíc sebekritický hráč z těch, které jsem poznal," doplnil.

NEČEKANÝ START ŠMÍDA

Knoblocha měl na podzim doplňovat mládežnický reprezentant Jan Stejskal, který přišel na hostování z Hradce Králové. Stihl ovšem jen pohárové vítězství v Živanicích, pak ho na delší dobu vyřadilo zranění.

„Už před sezonou jsme se bavili o výhodách jeho příchodu, místní prostředí dobře zná. Honza byl v určité formě a měl tu vytvořit zdravou konkurenci. To nám jeho zranění zhatilo," vysvětlil Shejbal.

Po vyloučení Knoblocha a jeho následném dvojzápasovém trestu tak vznikl nový rébus. Kdo bude chytat proti Opavě? Do branky šel poprvé osmnáctiletý Nicolas Šmíd z dorostu.

„Dostal poprvé příležitost a nezklamal nás. I na základě jeho výkonů ve FNL byl nominován do reprezentace do 19 let. Měl trochu smůlu, že šel do branky v době, kdy tým nebyl v herní pohodě a nezískal v těchto dvou zápasech žádný bod. Ale z jeho vystoupení jsme neměli špatný pocit," hodnotil trenér Martin Shejbal.

Další z party pardubických gólmanů Štěpán Hrnčíř, jenž se posunul v létě z dorostu, zatím chytal na podzim jen v zápasech divizního B týmu.

V přípravě šestkrát doma
Druholigoví fotbalisté Pardubic znají kompletní zápasový program zimní přípravy. Na tři utkání v Zimní Tipsport lize naváže pět duelů na zrekonstruované ohrazenické umělce a generálka proti Viktorii Žižkov na přírodní trávě.
Tipsport liga: Brno – Pardubice (7. ledna ve 13.00), Pardubice – Skalica (18. ledna v 11.00), Znojmo – Pardubice (21. ledna ve 13.00) – vše UMT Brno.
Přípravné zápasy: Pardubice – Živanice (28. ledna v 10.15), Pardubice – Kroměříž (4. února v 10.30), Pardubice – Slovan Liberec U21 (8. února v 11.00), Pardubice – Dobrovice (11. února v 10.30), Pardubice – Olympia HK (18. února v 10.30) – vše UMT Ohrazenice, Pardubice – Žižkov (25. února v 10.15) – hřiště Dolíček.