Východočeši převedli skvělý vstup do zápasu. Již ve 3. minutě se po rohu Mužíka trefil patou Adam Fousek, o chvíli později pak Petráň připravil střeleckou pozici Kovářovi. Ve druhé půli přidal další gól Ladislav Mužík, v závěru ještě zblízka dorážel přesně Kovář.

"Zápas splnil účel, se kterým jsme do něj šli. Bylo to finále před mistrovským utkáním," uvedl pardubický trenér Jaroslav Novotný. Až v posledním ze šesti přípravných duelů Pardubičtí vyhráli. "Utkání se ovšem nevyvíjela tak, že bychom nemohli vyhrát. Třeba s Duklou nebo v Jihlavě se nám nedařilo skórovat, ale nedá se říct, že bychom herně propadli," dodal kouč.

Poprvé v pardubickém dresu nastoupil dvacetiletý záložník Emil Tischler ze Slovácka, který by ještě mohl doplnit tým před startem FNL. První zápas odehrají Pardubice v sobotu 21. července proti Vítkovicím (začátek v 10.15).

Pardubice - Zápy 4:0

Fakta – branky: 3. Fousek, 8. Kovář, 70. Mužík, 89. Kovář. Rozhodčí: Nenadál - Vít, Novák. Diváků: 110. Poločas: 2:0.
FK Pardubice: Knobloch (46. Šmíd) – Prosek (62. Zukal), Klíma, Šejvl, Čelůstka (62. Čmelík) - Mužík, Kovář (46. Tischler), Jeřábek, Fousek (58. Sokol) – Černý (67. Kovář), Petráň (62. Kašiar).
SK Zápy: Frydrych – Čuřík, Růžek, Duben, Jablonský – P. Hašek, Jelínek, Stehno, Svoboda – Putz, Vaďura. Střídající: Doležal – Hron, Eliáš, Šrain, Balvín, Gajdasz, Macek.