„S bodem jsem spokojený. Podruhé jsme hráli venku a podruhé neprohráli. Ale plusový bod musíme teď potvrdit doma se Zlínem," uvedl pardubický kouč Martin Hašek.

Souboj dvou týmů, které
v úvodních dvou kolech získaly dva body za shodné remízy 1:1, zahájily aktivně Pardubice, rány Nečase a Jeřábka ovšem zlikvidoval gólman Porcal. V 8. minutě byl ve vápně stažen hostující Bederka, ale rozhodčí Váňa překvapivě penaltu nezapískal. Desetiminutovku zakončili domácí: Jurča vyslal
do útoku Martana, jenže jeho centr Rudnytskyj minul.

Ve 20. minutě domácí kapitán Filip chyboval, ale zakončení Kudrny postrádalo přesnost. Na druhé straně mezi tři tyče nezamířil ani Jurča.
O osm minut později se pardubický Jeřábek chytře vymotal z varnsdorfské obrany, ale jeho střelu Porcal zneškodnil.

Po půlhodině aktivní Nečas vypálil, ale tečovaný míč se ke smůle hostů odrazil od břevna! Poločas uzavřela rána Jarosze ze strany, která Porcalovi nadělala hodně problémů.

Po hodině hry domácí brankář kryl zakončení Vencla po centru Nečase. Pardubicím mohl sebrat bod střídající Halbich, který se hned dvakrát ocitl v šanci. Nejprve hlavou z dobré pozice netrefil branku a následně si s jeho ránou poradil Frydrych. Bezgólový stav nezměnila ani Breiteho dělovka, jež směřovala vedle.

„Vyrovnané utkání hrané ve vysokém tempu se v podstatě odehrálo bez velkých šancí. Na každé straně byla tak jedna větší příležitost," dodal k hodnocení Martin Hašek.

Varnsdorf - Pardubice 0:0

Fakta – rozhodčí: Váňa – Vysloužil, Machálek. Žluté karty: Novotný – Kudrna, Fusek. Diváci: 920. Sestavy: FK Varnsdorf: Porcal – Novotný, Kouřil, Landovský, Tvaroha – Breite, Filip,
Rudnytskyj (68. Halbich) – Martan, Jurča (61. Daníček), Schubert. FK Pardubice: Frydrych – Přibyl, Vencl, Bederka, V. Kakrda – Jarosz
(76. Dostálek), Kudrna, Jeřábek, Fusek (83. Vondra) – Nečas (81. Fikejz), Klátil.