Nováček soutěže FK Pardubice ve středu zaznamenal první výhru v soutěži. Po výborném závěru zlomil celek 1. FC Brno výsledkem 2:1.

STARŠÍ:

FK Pardubice – 1. FC Brno 2:1 (0:0).

Branky: 85. Řezníček, 86. Polák – 67. Kunc.

Sestava – Pardubice:
Čihař – Mandutz, Šejvl, Vencl, Hanč – Polák, Sůra, Řezníček, Shejbal (69. Hovorka) – Bartoš (63. Klátil, 90. Mareček). Trenéři Jiří Krejčí a Josef Pohl.

Po cenné remíze na Slovácku sehráli včera pardubičtí dorostenci další těžký zápas s 1. FC Brno. Na ohrazenické trávě se hosté představili v dobrém světle. Ve hře byli velice pohybliví, silní na balónu, soupeři dávali minimum času na zpracování míče. Brněnskému celku patřila první půlhodina hry, byl často v koncovce, gólman Čihař byl spolehlivý. Již ve 3. min. zmařil soupeři slibnou střeleckou příležitost Čihař.

Od 30. minuty se ale hra začala vyrovnávat, a také domácí měli několik střeleckých pokusů – zejména únik Bartoše již volal po gólu. V 67. minutě domácí chybovali ve středu obrany a rychlý Kunc v sólovém nájezdu otevřel skóre zápasu. Domácí se z inkasovaného gólu vzpamatovali během deseti minut a začali se tlačit před branku soupeře.

V 85. minutě se šikovně zbavil dvou protihráčů Svoboda, míče se zmocnil Řezníček a umístěnou střelou vyrovnal na 1:1. Ještě nedozněla radost v hledišti a domácí se radovali podruhé. Autorem zlaté trefy byl Polák a tři prvoligové body zůstaly doma. Vynikli Čihař, Řezníček a Svoboda.

MLADŠÍ:

FK Pardubice – 1. FC Brno 0:3 (0:1).

Branky: 35. a 67. Sedlák, 90. Levai.

Sestava – FK Pardubice:
Číhal – Prokopec, Čáp, Knotek, Eisner – Pešek (77. Kvapil), Fusek, Kopecký (46. Hron), Pleskot – Fousek (63. Klouda).

Domácí inkasovali po chybě gól v závěru první půle a po změně stran už skóre nepřevrátili, naopak ještě dvakrát inkasovali.