Fotbalové přípravy se dostaly do své druhé poloviny. Alespoň v některých klubech. Jedním z nich je třetiligové áčko Pardubic. K další prověrce si „odskočilo“ do Spytihněvi na atraktivní zápas se Zlínem. Prohrálo sice potřetí v řadě, ovšem druholigový tým se zkušenostmi z nejvyšší soutěže byl těžkým oříškem.

FC Zlín – FK Pardubice 3:0 (0:0).

Branky: 47. a 54. Poznar, 78. J. Dobeš. Pardubice: Shejbal – Přibyl (70. Javůrek), Tischler, Prorok, Javůrek (40. Hudec) – Hundák (46. V. Kakrda), Jeřábek, Kudrna (75. Hundák), Rešetár – Petrus, Brychta (46. Fikejz).

Martin Svědík, trenér Pardubic: „Sehráli jsme další kvalitní přípravné střetnutí s druholigovým týmem. V první půli jsme podali dobrý výkon, vytvořili si i šance, ale bohužel branku nevstřelili. Ve druhém poločase jsme hned zkraje udělali chybu Jeřábkem a soupeř trestal. Za chvíli jsme inkasovali druhý gól a soupeře tak posadili na koně. V závěru jsme z brejku inkasovali třetí gól. Stále nás srážejí individuální chyby, na čemž musíme zapracovat.“

V první půli žádná branka nepadla, neboť hosté pozorně bránili a hráli s druholigistou vyrovnaný zápas. Jenže hned dvě minuty po přestávce se do koncovky probil Poznar a otevřel skóre. Stejný hráč se prosadil znovu v 54. minutě po samostatné akci. V závěru ještě přidal pojistku po Švachově centru J. Dobeš. Nutno podotknout, že některým brankám předcházely individuální chyby.

Další prověrku podstoupí svěřenci Martina Svědíka až v sobotu. V Hlinsku se s tamním účastníkem krajského přeboru střetnou o postup do další rundy poháru Ondrášovka Cup.

To pardubická rezerva zatím válí. Naposledy se o tom přesvědčil účastník divize D.

FK Pardubice B – FC Žďas Žďár nad Sázavou 5:0 (1:0).

Branky: 44. Klátil, 52. Vágner, 67. Vanžura, 76. a 81. Kopřiva. Sestava: L. Zavřel (46. Žák) – Buriánek, Kopřiva, Baldrych, Javůrek II (46. Konvalina) – Polák (75. Jarosz), Růžička (46. Jiroutek), Šejvl, Jarosz (62. Vanžura) – Klátil (46. Vágner), Sklenář (82. Klátil).

Utkání mělo překvapivě jednoznačný průběh. Množství šancí navíc domácí celek, zejména v první půli, ještě nevyužil. Přesto zvítězil vysokým rozdílem.

Domácí mladíci tentokrát hned se sedmi hráči áčka na soupeře vlétli a vytvořili si tlak. První velkou šanci měl v 7. minutě Jarosz, ale míč mířící do odkryté branky ještě stačil hostující gólman vyrazit na roh. Ve 12. minutě byl sám v koncovce Klátil, ale mířil vedle. Další pokusy do branky nepustil brankář Žďáru. Až minutu před přestávkou se po příhře Sklenáře prosadil Klátil – 1:0. Ve druhé půli domácí přidali druhý gól v 52. minutě, když ideální centr Jarosze poslal hlavou do branky Vágner – 2:0. V 67. minutě Sklenář připravil míč na čerstvého Vanžuru, který ho dopravil do sítě potřetí. V závěru se utkání proměnilo v kombinační exhibici domácích. Po centrech Buriánka upravil na konečných 5:0 dvěma góly stoper Kopřiva.

Příští zápas sehraje rezerva ve středu na hřišti Kratonoh s tamním účastníkem Královéhradeckého přeboru.

Holice, které osiřely v krajském přeboru absolvovaly turnaj v Zámrsku. Vyhrály ho po přesvědčivých výkonech, když neinkasovaly ani jedinou branku. Nejdříve porazily 4:0 Choceň, pak stejným poměrem Sruby a ve finále si poradily 3:0 s Vysokým Mýtem. Minulý týden ještě remizovaly v Dobrušce 3:3, když doháněly tříbrankové poločasové manko.

Přípravné duely nechybí ani na nižší úrovni. Jeden ze sedmi zástupců I. A třídy na Pardubicku sehrál poměrně vyrovnanou partii s účastníkem krajského přeboru Středočeského kra­je.

Kutná Hora – Staré Hradiště 3:2 (2:0).

Branky: Filipec, Nekola, Kulhánek – Deutsch, Tesner. Sestava: Kamitz – Hejhal, Roubal, Pitterle, Smutný – Hudec, Deutsch, Lexman – Filípek, Tesner, Stefanov. Střídal: T. Pitterle.

Někde se naopak nehrálo. Před víkendem totiž úřadovalo deštivé počasí.

První plánované utkání rosických fotbalistů v Přelouči bylo pro nepříznivé počasí a stav hrací plochy zrušeno.

V příštím týdnu jsou naplánovány následující dva zápasy. Ve čtvrtek od 18 hodin Rosice otestují formu již rozehraného Starého Hradiště a v sobotu od 10.30 hodin si je na Dolíček pozvalo pardubické céčko.