Půjčka na oplátku… Vysoké Mýto vrátilo pardubické rezervě podzimní pokoření. Také jemu k tomu stačila jedna trefa do černého. V anglicky nevlídném počasí se hrál otevřený fotbal s minimem šancí. O výsledku rozhodla jedna standardka, po které se prosadil Svoboda.

Pardubice B  – Vys. Mýto 0:1
První velkou šanci měli domácí ve 14. minutě, kdy se po centru Kima z pravé strany dostal do zakončení Fusek. V ideální pozici však o kousek přestřelil. Rozhodující okamžik zápasu se zrodil ve 34. minutě, kdy hosté dostali výhodu přímého kopu. K němu se postavil Šumský a na zadní tyči našel volného kanonýra Svobodu. Domácí sice měli míč více na kopačkách, ale do žádné velké šance se nedostali. Ve druhé půli se hrálo převážně ve středu hřiště bez vzrušivých momentů. Až v 72. minutě vyběhl na dlouhý pas hostů daleko z branky Ptáček, přitom zahrál nechtěně rukou a musel předčasně pod sprchy. Jeho náhradník Čihař, ani na druhé straně Černík již do konce zápasu žádnou práci neměli a tak si hosté odvezli nejhubenější možnou výhru.

Dva zápasy a šest bodů. Snovější  vstup do jarní části si nemohli u nováčka představovat. Obě utkání Živanic měla stejného scénáristu. jednalo se o tuhý boj s minimem šancí a jednogólovou radostí „Košátkovců".

Letohrad – Živanice 0:1
Hrál se vyrovnaný fotbal a vyznačoval se rychlostí i důrazem. Utkání gradovalo v poslední desetiminutovce. V 81. minutě se na malém vápně dostal míč k volnému útočníku domácích, který pohotově vystřelil, ovšem brankář Ottmar si famózním zákrokem řekl o prémie. Letohradští si museli drbat hlavy, protože Živanice přišly s gólovým kontraúderem, když Gorol milimetrovou přihrávkou uvolnil střídajícího Hamáka. Ten naznačil střelu, čímž posadil gólmana Ehrenbergera na zadní část těla a pak přes něj lehce dloubl míč. Na vzniklé manko reagovali domácí hrou vabank. Na hrot vysunuli dvoumetrového stopera Strasmeiera a nakopávanými balony se snažili dostat soka pod tlak. Hosté si však se všemi závary poradili a cestou domů si mohli zpívat.

„Byli jsme silnější na míči. Soupeř se k němu těžko dostával, a tak přistupoval k tvrdé, někdy až záludné hře. Vyšla nám taktika založená na trpělivosti. Počkali jsme si na brejk do závěru střetnutí a Hamák to provedl znamenitě," rozplýval se vedoucí živanického družstva Vítězslav Rejmon.