Tým U 10 s Manchesterem prohrál, ale sbíral zkušenosti
Minulý týden hráči pardubické přípravy desetiletých dočkali a došlo na jejich vysněný souboj se stejně starým soupeřem z věhlasného Manchesteru United. Je pravdou, že soupeř byl ve všech směrech v utkání lepší, ale je třeba pamatovat na to, že v případě anglického klubu jde většinou o výběr toho nejlepšího, co ostrovní země nabízí. Pardubáci podlehli soupeři 0:9, důležitější než výsledek bude ale to, co si ze zápasu odnesli. Určitě je to řada zkušeností, protože soupeř předváděl výborný fotbal. A počet shlédnutí tohoto utkání, který je celé ke shlédnutí na klubovém webu, naznačuje, že hráči i trenéři všech kategorií se z tohoto souboje vzít si co nejvíc poznatků pro další práci.

Dětský den s FK Pardubice

Sobota 1. června bude v areálu Pod Vinicí patřit dětem.  V sobotu 1. června sehraje od 17 hodin A tým FK Pardubice další ligové utkání, ale cestu do areálu Pod Vinicí by si měly najít především všechny děti. Již od 15 hodin je pro ně připraven bohatý a hlavně zábavný program plný sportovních her a různých disciplín na travnaté ploše vedle hlavního fotbalového hřiště.

Děti mají samozřejmě vstup zdarma a navíc se jim celou dobu budou věnovat zkušení trenéři přípravek z FK Pardubice a oddílu florbalu Sokola Pardubice. Kromě možnosti zahrát si mini fotbal, budou pro děti připraveny další fotbalové a florbalové disciplíny, plno zábavy a her. Před výkopem mistrovského ligového zápasu se koná autogramiáda pardubických sportovců na venkovní zahrádce restaurace Pod Vinicí.
Přestávkový program mezi poločasy ligového utkání vyplní exhibiční utkání mladých fotbalistů proti mladým florbalistům přímo na hlavní hrací ploše. Jelikož se fotbalisté FK Pardubice nebojí, vyzvou svého hosta v jejich disciplíně – tedy florbalu. Na druhou stranu bude desetiminutové utkání probíhat na travnaté ploše, což by mělo zase svědčit našim fotbalistům.

Program dětského dne – soutěže a sportovní disciplíny pro děti – bude probíhat po celou dobu mistrovského utkání. Takže můžete své děti svěřit trenérům a v klidu si užít celé ligové utkání.
Časový harmonogram: sportovní hry a disciplíny fotbal + florbal (15.00 – 19.00), autogramiáda pardubických sportovců (16.15 – 16.45), výkop utkání Pardubice vs. Karviná (17.00), exhibiční utkání ve florbalu na hlavním fotbalovém hřišti (17.45 – 17.55). 

Radek Klier