Kanonáda hodně přiblížila postup… Pardubičky rozprášily Prachovice a dvě kola před koncem jim stačí k vysněnému postupu do I. A třídy jediný bod. Na nováčka velmi slušná vizitka! Labské derby skončilo bezbrankovou plichtou.

Rosice n. L. Řečany n. L. 0:0

Jiří Zackl, trenér Rosic:„Ze zdravotních i pracovních důvodů jsme postrádali několik hráčů. Nastoupili jsme v dost slepené sestavě s brankářem Frintou v útoku a bez náhradníků. Měli jsme obavy, jak se zápas bude vyvíjet. Vytvořili jsme si nějaké šance, ale míč jsme do sítě nedotlačili. Řečany nás ničím vyloženě nepřekvapily, zápas postupně směřoval k bezbrankové remíze. Stínem utkání je vážné zranění Záveského v závěru zápasu. Opustil hřiště na nosítkách a večer po utkání podstoupil operaci zlomené nohy. Celý tým mu přeje co nejrychlejší uzdravení."

Jaroslav Křivka, trenér Řečan:„Kdyby mi před zápasem někdo řekl, že povezeme z Rosic bod, tak bych spokojeně pokyvoval hlavou. Bohužel po zápase jsem s jedním bodem nespokojen. Zdecimovaného soupeře, který byl připraven jen s jedenácti hráči a útočným duem brankař Frinta kulhající Rogovik, jsme měli porazit. V zápase jsme si vytvořili převahu i šance. Jejich proměnění to je na jaře neřešitelný úkol."

Pardubičky Prachovice 9:0

Kamil Řezníček, trenér Pardubiček:„Předposlední domácí utkání jsme herně i výsledkově zvládli. Velký vliv na konečný výsledek měla ta skutečnost, že oproti minulým zápasům jsem nyní proměnili na začátku utkání naše gólové šance. No a díky tomu jsme již v 18. minutě vedli 3:0. Do konce prvního poločasu jsme přidali další tři branky. Do druhé půle jsme prostřídali a do konce utkání jsme vstřelili další tři branky. Ke cti soupeře z Prachovic slouží to, že i když skóre na jejich straně nepříznivě přibývalo, stále se snažil hrát kombinační fotbal. Neuchyloval se ke zdržování či surové hře. Za předvedený a zodpovědný výkon chválím celý náš tým."

Holice B Hlinsko B 1:0

Josef Jílek, trenér Holic B:„Tři čtvrtiny zápasu jsme měli míč na kopačkách. Soupeři jsme nedovolili jedinou šanci, ale naše finální přihrávka byla žalostná. Nakonec jsme dosáhli utrápeného vítězství, když se ujala pouze střela Macků. V první půli jsme nevyužili dvou samostatných úniků, ovšem po změně stran už to bylo z vypracováváním brankových příležitostí o poznání horší. Útočníci nedostali kloudný balon. Jak se říká, výhru jsme ubouchali. Chválím celý tým, nejlepší na place byl Machatý."

Ronov n. D. Hor. Jelení B 1:3

Roman Hendrych, trenér Jelení:„Po velmi dobrém zápase v minulém kole doma s Rosicemi, přišel z naší strany opět strašný výkon. Jak jsem před utkáním předpokládal, nedostali jsme z hlavy, že domácí jsou poslední. Ronov bojoval, nedal nám vůbec nic zadarmo a zejména první poločas byl lepší. ve druhém jsme začali trochu hrát a taky bojovat. Dali jsme po pohledné akci Čermáka a krásné střele Martince druhý gól. No a pak už jsme jenom zahazovali i ty tisíciprocentní šance. Musím přiznat, že až do poslední minuty jsme se báli o výsledek. Domácí nás totiž v závěru pořádně zatlačili. Jsem spokojený jenom se třemi body a výkonem Martince."

(zz, tra)