Do ohrazenického areálu přijede Sparta, Slavia, Brno, Ostrava, Slovácko, Mladá Boleslav, Plzeň – prostě dorostenecké týmy, které v podstatě kopírují I. Gambrinus ligu dospělých.

„O postup jsme stáli a jsme šťastní, že jsme to dokázali. Překonali jsme Jablonec i Liberec,“ sděluje radostně trenér Jiří Krejčí.
V čem je příčina, že postup vyšel právě Pardubicím? Nad touto otázkou se zamýšlí asistent trenéra Josef Pohl:
„Důležité bylo, že z mužstva nakonec neodešel před sezonou Sklenář, který mířil do Bohemky. Další příčinou našeho úspěchu byla soudržnost týmu. Povedl se nám i vstup do jarních odvet, přežili jsme poměrně značnou marodku, do mužstva se dostali i hráči z B týmu a nezklamali – to byl určitě klíč k úspěchu.“

Trenér Jiří Krejčí dodává: „To, že jsme sezonu dotáhli až k postupu osobně považuji za malý zázrak. Za klíčové považuji to, že jsme měli v týmu poměrně dost individualit a oni dokázali pracovat ve prospěch celého mančaftu. Oceňuji i zmíněný fakt, že i když jsme měli na marodce 5 – 6 zraněných hráčů, dokázali jsme vyhrávat.“

Oba trenéři zdůrazňují ještě jeden aspekt a tím je dokonalá parta:
„Zdůrazňujeme jim, že základem je úcta ke spoluhráči. Tak jak se budou chovat ke spoluhráčům, tak se oni bude chovat k nim. To platí, je to důležité,“ sděluje Krejčí.

Ač prvenství pardubického týmu bylo nakonec přesvědčivé, nelze přehlédnout vývoj celé soutěže.
„Na podzim jsme na Liberec ztráceli šest bodů, ani jsme čelo tabulky nijak zvlášť nesledovali, ale náskok jsme stáhli a na jaře již cítili postupovou šanci.
Po výhře nad Bohemkou v Praze a prohře Liberce v Plzni jsme již nehodlali šanci promarnit,“ shodli se oba trenéři.

Podívejme na pardubický celek podrobněji: Gólman Žák odchytal celou sezonu bez chyb, záda mu kryl Číhař. „Na jaře forma Žáka gradovala, byl pro tým velkou jistotou,“ uvedl trenér Krejčí. Pochvaloval si však obrannou činnost celého mužstva: „Obranná fáze s útočnou byly u nás v rovnováze, myslím si však, že jsme měli nejlepší obranu v lize.

Škoda, že v zimě z mužstva neočekávaně odešel Petráň do Českých Budějovic. Na jaře ho však výborně nahradil Mastík,“ poznamenal trenér Jiří Krejčí nakonec dodal: „Důležité bylo, že tým dokázal v záloze nahradit klíčového hráče Řezníčka. Zranil se v úvodním jarním zápase s Libercem a vrátil se až v Praze na Bohemians. To už jsme všichni věřili, že nám postup neuteče. Všem hráčům, kteří již v dorostu skončili přeji, aby fotbalově dále rostli, pracovali na sobě a jako odchovanci se dostali postupně i do kádru prvního mužstva v České fotbalové lize.