Pardubičky – Hor. Jelení 0:1

Kamil Řezníček, trenér Pardubiček: „Přestože se utkání odehrálo v extrémním vedru, obě mužstva hrála s maximálním nasazením. První velkou šanci jsme si již tradičně vytvořili v první minutě, ale bohužel jsme samostatný únik na brankaře neproměnili. Tento moment nastartoval hosty, kteří si vytvořili po našich hrubkách v obranné činnosti tří gólové příležitosti, přičemž jednu proměnili. Poté se hrál fotbal nahoru dolu a mi jsme naše gólové šance neproměňovali. Druhý poločas jsme se ze všech sil snažili vyrovnat a výsledek otočit. Soupeře jsme zatlačili a vypracovali jsme si mnoho šancí ke skórování. Jenže i kdybychom hráli týden, tak by jsme snad branku nedali. Přesto musím hráče za odvedený výkon pochválit a zejména poděkovat za celou sezonu. Jen mne mrzí, že se nám nepovedlo přidat třešničku na dortu v podobě prvního místa v soutěži. Ale i tak je postup do I. A třídy pro náš klub obrovským úspěchem."

Roman Hendrych, trenér Jelení: „S výkonem jsem nadmíru spokojen. Domácím jsme byli vyrovnaným soupeřem a zejména v prvních pětadvaceti minutách jsme se prezentovali jako lepší mužstvo. I když je pravda, že jsme hned v první minutě mohli prohrávat 1:0, když šel Poláček sám na Jozla. Pak jsme měli asi pět vyložených šancí a jednu proměnili Michálkem po individuální akci Martince. Potom převzali iniciativu domácí a vytvořili si několik příležitostí. Druhý poločas byl už bojovný a bez nějakých větších šancí na obou stranách. Trochu jsme domácím znepříjemnili oslavy postupu, což mě docela mrzí. Pardubičky totiž pro mě hrají nejlepší fotbal v I. B třídě. A proto je pro mě tohle vítězství hodně cenné. Pochvalu zaslouží celý mančaft i se střídajícími hráči. Musím vyzdvihnout výkon gólmana Jozla, Rejnuše a Kaňkovského."

Rosice n. L. – Zámrsk 3:2

Jiří Zackl, trenér Rosic: „Poslední utkání jsme zvládli a v jarní části tak v domácím prostředí ani jednou neprohráli. I přes potíže se sestavou se nám vydařil vstup do utkání, navíc se osvědčil tah se zařazením Frinty do útoku. Kvůli dalšímu zranění jsme pak hráli více než polovinu zápasu v deseti. Zámrsk se dvakrát gólově prosadil až v závěru. Jsem rád, že jsem se mohl rozloučit vítězstvím, protože v Rosicích po dvou sezonách končím. Na závěr mého působení děkuji celému týmu i funkcionářům za spolupráci, a také divákům, kteří nás podporovali."

Kameničky – Holice B 2:1

Josef Jílek, trenér Holic B: „Zápas hodnotit nebudu, jen bych chtěl touto cestou poděkovat všem hráčům, kteří na jaře podávali výborné výkony. Díky nimž jsme nakonec obsadili šesté místo, což by po podzimu čekal opravdu málokdo. Dík patří rovněž vedení, A týmu a dorostu, kteří nám v důležitých zápasech pomohli. A samozřejmě hráčům z těchto mužstev, kteří byli ochotni za nás nastoupit. Věřím, že tato spolupráce bude v dalších letech úspěšně pokračovat."

Prachovice – Řečany  3:5

Jaroslav Křivka, trenér Řečan: „Z důvodu několika zranění a studijních povinností vysokoškoláků jsme do Prachovnic odjeli pouze v jedenácti lidech. Do branky se postavil univerzál Kobera, a až na neproměněnou penaltu zachytal slušně. V utkání jsme byli jednoznačně lepším mužstvem a zaslouženě si odvezli tři body."

(zz, tra)