Horké léto kulminuje, ale fotbalisté FK Pardubice na to nehledí. Včera nastoupili do tvrdé přípravy na novou sezonu. V termínu od 6.–7. srpna totíž vstoupí do České fotbalové ligy, prvním soupeřem bude B tým ligových Českých Budějovic. Suverenita, s jakou pardubický celek divizi vyhrál vzbuzuje ve fotbalové veřejnosti optimismus. Vždyť v posledních letech, kdo postoupil do ČFL (Hlavice, Ovčáry) působí v tabulce v horních patrech. Lákadlem je i pohárový Ondrášovka Cup. Pardubičtí jedou 24. července do Holic a vítěz se střetne se 1. září doma se Slavií Praha. Na dotazy Deníku odpovídá trenér MARTIN SVĚDÍK.

Vyrovnaná divize skupiny C byla určitě dobrou školou pro účast FK Pardubice v ČFL. Když se s odstupem času ohlédnete za minulou úspěšnou sezonou, co vás na ni nejvíce zaujalo?
Soutěž byla velice vyrovnaná. Do poslední chvíle se nevědělo, kdo sestoupí a na záchranu letos nestačilo ani 37 bodů. Právě v ohromné vyrovnanosti to byl výjimečný ročník. Je pravda, že ohledně postupu letos bylo rozhodnuto trochu dřív. Osobně jsem ale více čekal od Letohradu, který disponoval silným kádrem. Naopak na Ústí nad Orlicí a Chrudimi byla vidět kvalitní trenérská práce trenérů Saňáka a Jirouska. Jejich umístění v tabulce považuji za odpovídající a spravedlivé.

Vaši svěřenci se mohli pochlubit výbornými statistickými fakty? Sedmdesát vstřelených branek, jen šestnáct inkasovaných, pouhé dvě prohry atd.
Tato fakta svědčí o dobré defenzivní práci mužstva. V ofenzívě se nám dařilo taky, dali jsme hodně branek - se dmdesát úspěšných tref je velice slušný počin. Zejména v úvodu soutěže jsme v několika zápasech nebyli lepší, přesto jsme je zvládli, především díky výbornou obrannou činností. Na jaře jsme k tomu jednoznačně přidali úspěšnou ofenzívu a soupeře dokázali přehrávat. Takže z tohoto pohledu to je výjimečná sezona. Nesmím ale zapomenout i na devatenáct čistých kont, což je také velmi slušný počin.

Který zápas v sezoně považujete za nejlepší a naopak za nejhorší?
Nejhorší bylo jednoznačně podzimní utkání v Letohradu a to i bez ohledu na to, že to byla naše jediná podzimní prohra, ale hlavně výkon nebyl odpovídající Důležité ale bylo, že jsme se potom zvedli a udělali bodovou šňůru. Těch lepších zápasů bylo hodně. Ty úplně nejlepší byly na podzim doma s Chrudimí a v Náchodě. Na jaře jsme podali velmi kvalitní výkony ve všech třinácti vítězných utkáních a asi za vše hovoří výhra 5:1 a výborný výkon ve Dvoře Králové, který přitom té době hrál o všechno.

Bude pokračovat úspěšná spolupráce s B týmem, který i v příští sezoně bude hrát krajský přebor?
Spolupráce nejen s B týmem, ale i s „céčkem“ a ligovým dorostem je nutností. Je potřeba, aby byli trenéři naladěni na stejnou notu. Nemám problém spolupracovat s úspěšným trenérem dorostu Jiřím Krejčím, tak s trenérem Františkem Kovárníkem u C týmu a už vůbec nebudu mít problém s trenérem Josefem Krupičkou, který nově přichází k B týmu a já osobně si ho velice cením, neboť do mého fotbalového života toho vnesl opravdu hodně, takže se na spolupráci s ním těším.

Berete si do přípravy konkrétní hráče z úspěšného dorostu, který postoupil do nejvyšší dorostenecké soutěže?
Přípravu jsme zahájili včera, čeká nás několik přípravných zápasů a v nich určitě dostanou příležitost se předvést. Uvidíme, kdo z nich se v A týmu dokáže udržet…

V přípravném období budete jistě hrát pohárové duely. Jsou pro Vás prioritou?
První kolo poháru je pro nás přípravou. Je to lepší příprava se vším všudy. V těch přípravných duelech se snažíme hlavně odstranit chyby. Nehrajeme až tak na výsledek, ale na to abychom se dobře připravili na sezonu do mistrovských zápasů. Několikrát se již psalo, hlavně v zimě, že naše příprava nebyla výsledkově přesvědčivá. V počátku přípravy ale vůbec výsledky nerozhodují, rozhoduje ten fakt, že potřebujete odstranit chyby. Letošní jaro to potvrdilo, že mistrovské zápasy jsou úplně jiné. Hráči do nich jdou s úplně jinou koncentrací, nasazením a je to úplně něco jiného.

(ašo, jma)