Pak že je příprava na fotbalovou sezonu jenom jedna velká nuda. Třetiligové Pardubice se ve středu postaví Slavii Praha. Hraje se v Edenu, výkop zápasu je ve 14 hodin.

Před pěti lety by se fanoušci mohli jenom sázet, jaký příděl Pardubice od prvoligového soka vyfasují.
Dnes je situace jiná. Tým Františka Straky nastoupil před startem jarní části Gambrinus ligy ke dvěma zápasům a vedl si hodně zle. Nejprve prohrál se Sezimovým Ústím 0:1, naposledy „ukopal“ jenom plichtu 2:2 proti třetiligovému Kladnu. „V úvodním utkání bylo vidět, že hráči za sebou mají náročný dvoufázový trénink, šli do zápasu z plné zátěže. S výsledkem zápasu s Kladnem spokojený být pochopitelně nemůžu, ale už to z naší strany bylo daleko dynamičtější než minule,“ poznamenal pro klubový web trenér Straka.

„Myslím, že kvalita našeho soupeře znát bude. Čekám, že Slavia bude chtít už konečně vyhrát. Bude to těžký zápas,“ tuší Strakův pardubický protějšek Martin Svědík. Za Slavii nejspíš opět nastoupí záložník Bassirou Dembélé z Mali, který se chtěl s klubem soudit kvůli nevyplacené mzdě a vypadalo to, že do Edenu má dveře nadobro zavřené. Současný trenér s ním ale počítá.

,,Sešívaný sbor“ Františka Straky se však rozhodně musí připravit na tuhý odpor: „Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. I na Slavii jedeme udělat dobrý výsledek,“ vyhlašuje kouč Pardubic, který může vyslat do boje i svoji zatím jedinou zimní posilu Jaroslava Dittricha.

Že by Pardubice na Slavii nasadily dvacet hráčů je vyloučeno. „Protáčení celého kádru nemám rád. Zápas většinou hraje nominovaných čtrnáct lidí a ti další nastoupí příště. Nesnáším, když někdo hraje jenom malé úseky. Jsem rád, když můžu kluky vidět v celém zápase,“ říká trenér Martin Svědík.
Zápas se Slavií nebude pro jeho celek jediným setkáním s první ligou. V sobotu Pardubice nastoupí v Olomouci.