„Davide, jeď do Polska," pokřikovali na útočníka DAVIDA PETRUSE fanoušci Pardubic.

Nebyla to žádná urážka ve stylu: zmiz, už tě tady nechceme. Pár lidí na tribuně jen naráželo na fakt, že by podobný projev pomohl fotbalové reprezentaci na Euru.

Pardubický střelec hýřil proti Roudnici pohybem, nabízel se, dal dva góly, spoluhráčům připravoval šance. Na výhře 4:0 měl obří podíl.

Davide, hlavně váš první gól stál za to. Parádními nůžkami jste zvyšoval na 2:0, užil jste si velkou chvíli?

Právě, že ne. Když vystřelím nůžkami, nevidím, kam to jde (usmívá se). Ale jsem rád, takové góly mi moc často nevycházejí.

Trénujete fotbalovou akrobacii i na tréninku?

Trénuju, ale vůbec mi to nejde, takže v tom to asi nebude. Lepší, když to vyjde takhle v zápase. Ale měl jsem ohromné štěstí.

V posledních sedmi zápasech jste nastřílel sedm gólů. Cítíte formu?

Hlavně jde o to, že jsme v pohodě všichni, vezu se s mančaftem. Vyhovuje mi, když hraje dobře celý tým, pak jdu nahoru i já. Nejsem žádný driblér, abych si to vepředu vodil, jsem na klucích hodně závislý.

Poslední dobou nastupujete vepředu s Jaroslavem Dittrichem. Sedí vám víc, když máte vedle sebe podobně rychlostně vybaveného parťáka?

Jarda i Martin Brychta jsou výborní fotbalisté. Záleží kolikrát i na soupeři. Někdy je zase důležité, když dovede Brychtič vepředu míč podržet. Jarda je rvavý, taky bojovník a navíc gólový. Dělíme se spolu o branky i o náběhy, zatím nám to vyhovuje.

Výhrou nad Roudnicí jste si definitivně zajistili druhé místo. Jste spokojený, nebo naštvaný, že je nad vámi ještě Chrudim?

Abych řekl pravdu, spíš mě to štve. Nezvládli jsme klíčovou fázi sezony, měli jsme doma Chrudim, mohli ji porazit a předskočit. Jenže zápas nám nevyšel a dostali jsme se dolů. Rozjeli jsme se až od zápasu s Vltavínem. Mít takovou sérii dřív, možná jsme slavili postup. Chrudim si první místo ale zasloužila, celou sezonou projela bez nějakých výkyvů. Ty její ztráty na konci už neberu, má jasný postup a hráči nemají takovou motivaci.

Nebudete s ní mít problém i vy ve středu? Na Kladně už vám o nic nepůjde…

To si nemyslím. Fotbalem se bavíme, tedy až na zápas v České Lípě, kde nám to vůbec nevyšlo. Ale o motivaci strach nemám. Půjdeme si zahrát fotbal a budeme chtít vyhrát.

Fotbalem se bavíte… Není to i proto, že z vás po předčasném triumfu Chrudimi spadl tlak?

Možné to je. Mluvili jsme o tom i s Jardou Dittrichem, od té doby, co nám zase utekla a měla postup vlastně jistý, hrálo se nám bez toho tlaku asi lépe. Ale když chceme jít nahoru, musíme zvládat i zápasy, kdy ta tíha na nás leží, jinak to nejde. Pořád máme na čem pracovat.

Pořád existuje šance, že byste se do druhé ligy mohli posunout. Licenční komise zatím neschválila přihlášku Mostu. Sledujete, jak se celá situace vyvíjí?

Sleduju, ale žádné extra informace se ke mně nedostanou. Vím jen to, co si někde přečtu. Těžko říct, jestli tam nějaká šance je.

Vloni jste skončili v ČFL třetí, letos druzí, hrát stejnou soutěž i za rok, postup by vám už neměl uniknout…

Za rok bude ČFL hlavně ohromně těžká. Pryč budou béčka, silná bude Roudnice, to samé Chomutov, který vyhlásil, že by druhou ligu chtěl.