Na toho si musíme pořídit hlídacího psa! Asi takto to zní příkazy v táborech soupeřů pardubického FK. O kom je řeč? Tím nejvíce skloňovaným nebezpečím pro obrany je DAVID PETRUS. Nejlepší střelec ČFL tak nebude mít ve druhé lize na růžích ustláno. Pocítil to jak v Karvině, tak naposledy doma  s Bohemians 1905. I když ke gólu měl hodně blízko.

Davide, dvacet pět minut vám Bohemka nepůjčila míč. Pramenilo to z přehnaného respektu vůči věhlasnému klubu nebo jste jednoduše nestíhali?
Maličko respektu tam bylo, ale Bohemka prostě hrála lépe. Pokud mám srovnávat, tak byla lepší než Karviná. My jsme měli v prostředku hřiště mezery, takže jsme se do kombinací moc nedostávali. Pomohla nám standardka.

Berete mi to z úst. Prakticky z ničeho jste se dostali k zahrání standardní situace a hned gólově udeřili. Lepší vzpruha pro mančaft hrající pod tlakem nemohla přijít, viďte?
Přesně tak. Je to trochu paradox, že jsme skórovali tímto způsobem, protože jsme se připravovali hlavně na jejich standardky. Ale Javor (Honza Javůrek) to pěkně načechral a Příba (David Přibyl) parádně trefil hlavou. Vedoucím gólem jsme se uklidnili a mohli hrát více odzadu.

Vzápětí jste málem podobně jako v přípravě proti Jihlavě i Střížkovu vstřelili další gól. Snažíte se využít toho, že je sok opařený a vy naopak v extázi?
Myslím si, že tohle je známka našeho týmu už delší čas. Do prvního gólu hrajeme neslaně nemastně. Pak nám okamžitě naroste sebevědomí a více si na hřišti dovolíme. Jenže na druhou stranu musím přiznat, že  pak už jsme si v první půli žádnou nevytvořil a náš výkon nebyl extra.

V té šanci jste se ocitl právě vy. Udělal byste s odstupem času něco jinak?
Dal bych gól (smích). Ne vážně, cpal bych balon více k tyči. Ale bál jsem se, abych to nedal vedle. Střílel jsem do protipohybu gólmana, ovšem dal jsme to moc blízko něj. Na druhou stranu to Sňozík chytil dobře. Kdybych tu šanci proměnil, mohl být pro nás ten zápas klidnější už dříve.

Po vstřelené brance se přeci jenom změnil obraz hry. Častěji jste udrželi míč na kopačkách a nevyráběli tolik ztrát…
Přesně takhle jsme chtěli hrát hned od začátku. Jenže soupeř byl na nás celkem připravený. Nedostali jsme se ke své klasické hře. Nehráli jsme po pravé straně, tahali jsme to pouze zleva. A tam si to Bohemka stačila pohlídat. Po gólu to bylo malinko lepší, ale zdálo se mi, že celý první poločas byl soupeř na míči lepší.

Ve druhé půli jste vytáhli ze svého rejstříku vyšší nasazení a tvrdost. A soupeř začal mít najednou problémy. Jsou to právě tyto zbraně, které budou platit na protivníky ve druhé lize?
Určitě. Takhle bychom to chtěli praktikovat pokaždé. Podle mého názoru v Karviné se nám to dařilo lépe. Teď  jsme to po pauze uprostřed více ucpávali a Bohemka už se nedostávala do kombinací.

Po druhém gólu jste zcela ovládli hru. Byl to zlomový moment utkání. Vy jste stál kousek od něj, jak byste situaci popsal?
Javor to skvěle zatáhl a Hundy (Martin Hundák) nádherně uklidil míč. Gólman byl bez šance. Tahle branka nás ještě více uklidnila a soupeři jsme už nic nedovolili.

V poslední dvacetiminutovce jste mohli přidal další góly. Vyplývalo to z ajfru, do kterého jste se dostali?
Ano. Jak jsem naznačil. Když se dostaneme do vedení, roztáhnou se nám křídla. A když vedeme o dva góly, tak jsme úplně jiný mančaft (šibalsky mrkne). Navíc Bohemka už hrála vepředu na tři hráče a také další podporovali útok. Už se nestačili tolik vracet a  my měli prostor na brejky. A když začali nepříznivý stav řešit pouze nákopy, neměl jsem obavy o výsledek. Víte, zápas nás stal hodně sil. Mít jich více, tak určitě ještě nějaký brejk dotáhneme do gólového konce.

Utkání doprovázela vynikající atmosféra. Nakonec turnikety prošlo 1870 platících diváků. Nestálo už jen pro tento fakt dostat se do druhé ligy?
To skutečně stálo. Lepšího soupeře na úvod jsme si nemohli pro diváky přát. Doufali jsme v nějakou větší návštěvu. A když dorazila, tak o to více jsme ho chtěli zvládnout. To je totiž nejlepší recept jak si fanouška udržet.

Nevím jestli jste to na hřišti vnímal, ale příznivci Bohemians nezavřeli za celý zápas pusu. Nebylo vám líto, že zcela
převálcovali ty domácí?
To nebude jenom v Pardubicích. Fanoušci Bohemky budou mít podle mě převahu nad každým domácí týmem. Konkrétní pokřiky jsem nevnímal. Slyšíte akorát hlasité fandění. Je to hezké a vůbec vám nevadí, že povzbuzují soupeře. Ta atmosféra na stadionu je pak úžasná.

Porazili jste loni prvoligového soupeře. Nejenže jste zarmoutili všechny škarohlídy, ale hlavně jste hodili rukavicí budoucím soupeřům. S Pardubicemi se musí počítat, souhlasíte?
Pokud budeme hrát to, co chceme, budeme hrát disciplinovaně a budou se nám vyhýbat zranění, tak jsme schopni odehrát ve druhé lize s každým soupeřem vyrovnaný zápas. Oproti ČFL je rozdíl v tom, že v této soutěži si nesmíme v ničem ulevit. Každou chybu protivník trestá, o čemž jsme se přesvědčili v Karviné. Proti Bohemce nám to sice vyšlo, jenže se nesmíme se vznášet v oblacích…