Úvodní trefu domácích měl na svědomí mladý útočník Martin Brychta.
„Kluci to takhle po zemi kolem zdi rozehrávají. Péťa Kudrna míč krásně narval před kasu. Trenér nám pořád opakuje, abychom chodili na přední tyč. Je vidět, že to má smysl,“ komentoval Brychta svůj zásah po rychle rozehrané standardní situaci.
Pardubický forvard byl také u gólu na druhé straně. Ten přišel z prvního útoku soupeře po obdržené brance.

„Při rohovém kopu to bylo těžké. Nedostal jsem se na balon. Kořen hlavičkoval do břevna a odražený míč je vždycky taková náhoda, kam to skočí. Dopadlo to pro nás špatně. Ale naštěstí se nám podařilo dát v závěru gól na 2:1. Jsem moc rád, že to vyšlo,“ pravil Martin Brychta, který předal gólové i rozhovorové slovo parťákovi z útoku.

Schválně, kdo z vás by na to měl nervy? Třetí fotbalová liga, souboj druhého se třetím, na světelné tabuli stav 1:1.
Tři minuty před koncem se bude kopat penalta. Dáte, budete za hrdinu. Neproměníte, budou na vás koukat jako na totálního zoufalce. Pardubický útočník David Petrus ukázal proti Kunicím tunu kuráže. Chvíli se díval po obvyklém exekutorovi Jeřábkovi, pak ale popadl míč a napálil ho k pravé tyči.

„Přitom nejdřív jsem ani nevěděl, kam to dám. Pak jsem se rozhodl doprava dolů. Hlavně jsem se bál, abych nepřekopl bránu,“ přiznal Petrus.  
V Pardubicích je podobně jako v jiných týmem určeno na penaltu více hráčů. Jenže tradiční exekutor Jeřábek se na polovině hřiště sbíral ze země po faulu. A Petrus se na něho docela dlouho díval, jestli půjde kopat penaltu.
„Jenda je určený jako první. Do poslední chvíle jsem ho sledoval, jestli nevyrazí za mnou a nesebere mi míč. Ale  nechal mě v tom. Naštěstí mi to vyšlo,“  usmívá se Petrus.

Když exekutor pokutový kop promění je za hrdinu. V opačném případě ho všichni proklínají…

„Říkal jsem si, že proměnit to, připíšeme si strašně důležité vítězství. Mrzelo by mě, kdybych  penaltu zahodil. S takhle silným týmem se nehraje a nevyhrává každý den. Fotbalově na tom Kunice byly úplně jinak než většina soupeřů, která k nám běžně jezdí,“ má jasno David Petrus.