Žamberk – Holice 1:0


Holice měly častěji míč na kopačkách. Jejich akce byly nebezpečnější, ovšem doplatily na jalovou  koncovku. V 8. minutě našel Ručka zpětnou přihrávkou Münzbergera, který z dobré pozice  minul bránu. Domácí se uvedli hned gólově. Bartoňovu střelu zastavila tyč a odražený míč  umístil do sítě Černík.

Lídr se pak na dlouho usadil na polovině domácích, ale pokus Jedličky  zneškodnil Mareček a další střele téhož hráče scházely centimetry. Domácí gólman si poradil i s dorážkou Münzbergera, kterou vytěsnil na  roh. Ten hosté rozehráli signálem a na konci se třáslo břevno domácí svatyně po střele Kopřivy. Po dalším rohu hostí ve 27. minutě se v šanci ocitl Skalický, ale nastřelil jen Marečkovy nohy. Domácí zahrozili až před přestávkou, kdy Jírů  nejprve nastřelil Brandu a jeho další střelu vychýlil mimo tři tyče lehkou tečí Kopřiva.

Po obrátce tlak Holic ještě zesílil. Ručkovu střelu k tyči vytáhl Mareček na roh a poradil si i s dalekonosným pokusem Jedličky. Hlavně se vyznamenal vyražením Skalického trestného kopu. Domácí trpělivě bránili těsný náskok a čekali na příležitosti, které  začaly přicházet v závěru.V 82. minutě vydoloval v souboji se Skalickým míč Pavel Huška, jehož útok zastavila ruka Pištory. Provinilec uviděl zblízka červenou kartu, ale nařízenou penaltu tradičního exekutora  Černíka Branda zlikvidoval. V 89. minutě Žamberk přečkal bez újmy velký závar a pak již mohl slavit.

„Byl to zápas, který se absolutně nepovedl celé naší zadní řadě. Její výkon bych přirovnal k okresnímu přeboru. Asi pětkrát se soupeř dostal k našemu vápnu a díky naší obraně to skoro vždy, jak se říká smrdělo gólem. Nemůžu říct, že by náš výkon byl špatný, ale bez branek můžeme předvádět světoborný fotbal, ale vyhrávat nebudeme. Soupeře jsme měli přehrát minimálně dvoubrankovým rozdílem. Náš výkon ale nebyl hoden krajské soutěže,“ čertil se holický trenér Jiří Tesař.

(zz, hah)