Po čtvrthodině hrůzy jen bod

Frýdek-Místek, Pardubice – Kolaps. Jiným slovem si počínaní fotbalistů Pardubic nelze vysvětlit.

12.10.2015

Jiří KrejčíFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Ještě čtvrthodiny před koncem utkání 10. kola FNL vedli ve Frýdku-Místku o tři góly (!), aby luxusní náskok ztratili a domů se vraceli jen s bodem za remízu 3:3. Vyrovnávací branku Východočeši inkasovali v poslední minutě.

„Nemám pro to vysvětlení," říkal zklamaný trenér Pardubic Jiří Krejčí. A kde viděl důvody totálního výpadku? „Neřekl bych, že šlo o uspokojení. Myslím si, že spíš to byla otázka zkušeností. Utkání šlo dohrát lépe taktičtěji," uvedl.
Bod je nakonec málo. „Do Frýdku jsme jeli s tím, že soupeř má nůž na krku a i ten bod bychom brali. Ale teď po zápase jsme hodně zklamaní."

Zápas začal pro Pardubice výborně. Už v 8. minutě si na centr naskočil Michal Petráň a nechytatelně poslal míč pod břevno. Hosté měli utkání ve své moci a ještě do přestávky dokázali své vedení navýšit, když se prosadil zcela osamocený Vojtěch Kakrda.
„První poločas jsme byli stoprocentně úspěšní. Šance, které jsme si vypracovali, jsme proměnili. První i druhá branka byla pohledná i chytrá včetně finální přihrávky," popsal kouč.

I po změně stran to vypadalo, že Pardubice kráčejí k vítězství. V 56. minutě ještě nebyla Petráňovi uznána branka pro ofsajd, ale agilní útočník si vše vynahradil o pět minut později; Kudrna na něho rozehrál přímý kop a Petráň chytře obstřelil gólmana – 0:3.

„Věděli jsme, že o přestávce bude v domácí kabině průvan a začnou hrát jinak. Naším záměrem bylo držet mít, být aktivní a pokusit si přidat další góly. To se nám víceméně dařilo, dali jsme třetí branku a do 75. minuty nic nenasvědčovalo tomu, že bychom měli vítězství ztratit. Jenže jsme dostali nešťastný gól na přední tyči z náhodné akce.
A dvě minuty na to přišel slepený gól z trestného kopu přes zeď," povídal Krejčí.

Čtvrthodinu hrůzy pro Pardubice začal v 75. minutě Vyskočil, jenž hlavou usměrnil do sítě centr Ilka. Následně se
z přímého kopu trefil Ižvolt.

A dílo zkázy pro hosty dokonal v závěrečné minutě hlavičkou Literák. „Z pohledu domácích to byl dost šťastný gól," poukázal Jiří Krejčí.

V té době už ale jeho tým tahal za kratší konec. „Po dvou slepených gólech jsme začali mít strach o výsledek. Soupeř měl výškovou převahu, začal hrát dlouhé balóny, což byla voda na jeho mlýn. A nakonec vyrovnal," povzdechl si Krejčí.

Na straně Frýdku-Místku pochopitelně panovaly úplně jiné pocity. „Chtěl jsem, abychom hráli od začátku tak jako v posledních dvaceti minutách. Do té doby jsme ve všem zaostávali. Chyběly mi ve výkonu emoce, prohrávali jsme osobní souboje," zlobil se domácí trenér Mikuláš Radványi.

S bodem byl ale spokojený. „Jsem ale rád, že kluci ke konci ukázali charakter. Málokdy se podaří dotáhnout tříbrankovou ztrátu, nám se to povedlo."

Frýdek-Místek – Pardubice 3:3Fakta – branky: 75. Vyskočil, 77. Ižvolt, 90. Literák – 8. a 61. Petráň, 45. Kakrda.

Rozhodčí: Nenadál – Arnošt, Antoníček.
ŽK: Vyskočil, Krčula – Vencl.
Poločas: 0:2.
MFK Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Literák, Jarabica, Talián (21. Ilko) – Ižvolt, Krišto, Ujlaky (60. Silva), Bello, Zapalač (46. Krčula) – Vyskočil. Trenér: Radványi.
FK Pardubice: Frydrych – Šejvl, Vencl, Jeřábek, V. Kakrda – Kim, Řezníček, Kudrna, Kopřiva, Fousek (88. Pánek) – Petráň. Trenéři: Míchal a Krejčí.

Autor: Jiří Tůma

12.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.