Ve vesničce nedaleko Chlumce nad Cidlinou se očekával možná nejvyrovnanější zápas, tedy alespoň z pohledu východočeských týmů ve druhém kole MOL Cupu.

Jenže opak byl pravdou. Druholigové Pardubice vyřídily Převýšov na jeho půdě vcelku jednoznačným způsobem, když o svém postupu do další fáze pohárové soutěže FAČR rozhodly už v prvním poločase, v němž se hned čtyřikrát zapsaly do střelecké listiny.

„Perníkáři" se ve 3. kole MOL Cupu mohou těšit na prvoligového soupeře. Pod Vinici totiž přijedou Teplice.

Převýšov určitě věřil v daleko lepší výsledek, což před utkáním přiznal i kouč Tomáš Hrabík. „Šance na postup jsou pro oba stejné, tedy padesát na padesát," uvedl před víkendem. Jako správný trenér svému týmu věřil a v koutku duše možná i pomýšlel na postup.

Jenže vše vzalo za své už v prvním poločase, kdy jeho mužstvo čtyřikrát inkasovalo. Druhá pětačtyřicetiminutovka se tak již jen dohrávala.

„Pohárové utkání se nám bohužel vůbec nepovedlo. Hostující tým ukázal svoji kvalitu a po zásluze vyhrál. My se z toho musíme co nejdříve oklepat a dobře se připravit na nadcházející mistrovské utkání s Táborskem B, které sehrajeme ve středu od 17 hodin v domácím prostředí," pronesl Hrabík.

Pro Pardubice to byla docela pohoda, soupeři rychle nasypaly góly a za chvíli nebylo co řešit. „Čekali jsme, že hradecké áčko svoji farmu v Převýšově přece jen víc posílí, ale přijel jenom Petrus, takže jsme to měli trochu jednodušší," komentoval zápas pardubický asistent Jaroslav Míchal.

David Petrus, bývalá pardubická opora, se navíc neprosadil a Milan Knobloch, který v brance hostů nahradil Luďka Frydrycha, udržel bez velkých potíží nulu. „Do prvního poločasu jsme vstoupili hodně zodpovědně, dařilo se nám hrát přesně tak, jak jsme chtěli, držet míč a dát rychle gól," chválil Míchal. „Do přestávky jsme domácí obranu překonali čtyřikrát a poločas byl z našeho pohledu docela v klidu," dodal hostující kouč.

Jeho celek měl minulý týden ve Fotbalové národní lize volný los, týden stál, a tak bral duel v Převýšově jako velkou generálku na příští víkend, kdy se popasuje se silným Táborskem. Proto ani trenéři nestřídali opory a hráče měnili až v poslední čtvrthodině.

„Byl to jeden z důvodů. Ale mrzí nás, že druhý poločas byl už z našeho pohledu horší. Po změně stran se projevilo u některých hráčů sebeuspokojení, už jsme méně kombinovali. Byly tam sice čtyři hodně nadějné brejkové situace, ale nezvládli jsme je. To bylo negativum," vraštil čelo Míchal.

SK Převýšov – FK Pardubice 0:5
Fakta – branky: 11. Petráň, 21. Fousek, 28. Kim, 40. Kopřiva, 90. Kovář. 
Rozhodčí: Příhoda – Wilczek, Kubr. Žluté karty: 0:1 (Kopřiva). Diváci: 330. Poločas: 0:4. Vítěz se ve 3. kole utká: FK Teplice.
SK Převýšov: Radek Petr – Veselka, Jarkovský, Jiří Černý, Špidlen – Radek 
Doležal (82. Týfa), Vobejda, Jan Dvořák (70. Jan Labík), Kopáč, Urbanec 
(65. Tomáš Labík) – Petrus. Trenér: Tomáš Hrabík.
FK Pardubice: Knobloch – Šejvl, Kopřiva, Pospíšil, V. Kakrda – Kim 
(83. Filip Pánek), Jeřábek, Řezníček, Kudrna, Fousek (76. Valenta) – Petráň (76. Kovář). Trenéři: Jiří Krejčí a Jaroslav Míchal.